Snehová kráľovná

Hans Christian Andersen

Stonožka2022/10 SVK Slovensky

Kniha: Snehová kráľovná - 1. vydanie - Hans Christian Andersen
Katalógové číslo: 448674
Ušetríte až 1,57 € z bežnej ceny 11,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
10,33
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Snehová kráľovná

Klasická rozprávka od dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena s ilustráciami oceňovaného ukrajinského umelca Vladyslava Jerka.

Bol raz jeden veľmi zlý čarodejník, ktorý mal zrkadlo s čarovnou mocou. Všetko pekné, čo sa v ňom zobrazilo, zmenšilo tak, že zmizlo až celkom do stratena. A všetko, čo bolo bezcenné alebo škaredé, odrazu vyzeralo ešte horšie. Jedného dňa sa zrkadlo roztrieštilo na milióny drobných črepín. Ak sa črepinka niekomu zapichla do srdca, stal sa z neho kus ľadu...

Ostré kúsky z rozbitého čarovného zrkadla sa nebadane zabodnú i do čistého srdca Kaya, ktorý si šťastne a bezstarostne nažíva v domčeku s dievčatkom Gerdou. Podľahne tak čaru neľútostnej Snehovej kráľovnej, ktorá ho unesie na svoj zámok na severnom póle, do vzdialeného ľadového kráľovstva plného chladu a snehu. Snehová kráľovná však netuší, že bude musieť čeliť ešte silnejšej moci, akou sú jej kúzla a nenávisť...

Malá Gerda zažíva popri neúnavnom pátraní po Kayovi neuveriteľné dobrodružstvá: uviazne v kvetinovej záhrade starenky, hovoriaci havran ju zoznámi so skutočnou princeznou, prepadne ju banda zbojníkov... Odhodlanie dievčatka Gerdy a jej láska a oddanosť ku kamarátovi Kayovi neprestáva udivovať a dodnes slúži ako dôkaz, čo všetko sme ochotní obetovať pre záchranu milovaného človeka.

Príbeh, ktorému ilustrácie výtvarného umelca Vladyslava Jerka vdýchli výnimočnú atmosféru, zohrieva srdcia čitateľov na celom svete už takmer 200 rokov.

Pre deti od 5 rokov

Z anglického originálu preložila Ľubica Kepštová.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
448674
Názov
Snehová kráľovná
EAN/ISBN
9788055185699
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Hans Christian Andersen
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/10
Rozsah
32
Rozmer
305×236×9 mm
Hmotnosť
0,55
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Snehová kráľovná zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.