Cesty k realite

Úvahy o zákonitosiach hmotnej a duchovnej skutočnosti okolo nás

Štefan Markuš

Porta libri2022 SVK Slovensky

Kniha: Cesty k realite - Úvahy o zákonitosiach hmotnej a duchovnej skutočnosti okolo nás - Štefan Markuš
Katalógové číslo: 446155
Ušetríte až 1,39 € z bežnej ceny 12,50
A navyše získate 11 vernostných bodov
11,11
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Cesty k realite

Úvahy o zákonitosiach hmotnej a duchovnej skutočnosti okolo nás

Putovanie na cestách poznávania fyzikálnej reality sveta opisujem najmä pomocou skúseností velikánov vedy. Cesty do duchovného sveta sú však vždy osobné a v nijakom prípade ich nechcem prezentovať agitačne. Skúsenosti z ciest k hmotnej realite nás však povzbudzujú aj na cestách k duchovnej realite. Tak ako veda ešte nedorazila do cieľa, ani pútnik kráčajúci krajinou spirituality sa nedokáže zbaviť neistoty, ci ide dobrým smerom. Sme stále na ceste. Hľadáme, blúdime a dúfame, že raz dorazíme do cieľa. Chcem sa podeliť s vlastným objavovaním a najmä poctivo reflektovať vlastné tápania. Mojou snahou je zmysluplne odpovedat na tri otázky: O aké cesty ide? S čim sa počas putovania musíme zmieriť? Čo sa na cestách k realite môžeme naučiť?

Pri hromadení skúseností všetkých pátračov reality som bol spočiatku v zajatí naivnej predstavy, že realita – fyzikálna ci duchovná – je uchopiteľná subjektívnymi zážitkami zainteresovaných. Zistil som však, že zážitky ludí zvádzajú a môžu sa stať príliš rýchlou skratkou k skutočnému poznaniu reality. Moja výchova v kresťanskej rodine, skúsenosti s totalitou, vysokoškolské štúdiá, čas zasvätený základnému výskumu, projekty realizované na zahraničných univerzitách, angažovanie sa v Slovenskom helsinskom výbore, cestovanie, skúsenosti v diplomacii aj intenzívny život praktizujúceho kresťana ešte nemusia byt zárukou, že človek kráča naozaj správnym smerom. O tom všetkom sa mienim podeliť a najmä upozorniť, že putovanie na ceste poznania celostnej reality fyzického sveta, nás samých a aj toho, čo nás presahuje, sa nikdy nekončí.

Štefan Markuš

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
446155
Názov
Cesty k realite
Podnázov
Úvahy o zákonitosiach hmotnej a duchovnej skutočno
EAN/ISBN
9788081562648
Forma
Brožovaná
Autor
Štefan Markuš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
216
Rozmer
155×215
Hmotnosť
0,12
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Cesty k realite zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.