Chrám a lóža

Michael Baigent

REMEDIUM2006/2 SVK Slovensky

Kniha: Chrám a lóža - Michael Baigent
Katalógové číslo: 44217
Ušetríte až 2,40 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
12,50
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Chrám a lóža

Kniha Chrám a lóža Michaela Baigenta a Richarda Leigha, autorov Svätej krve a Svätého grálu a Podvodu so Zvitkami od Mŕtveho mora, prináša najviac objasňujúcich poznatkov, ktoré sa doteraz publikovali o vývoji slobodomurárstva.

V tejto fascinujúcej dedektívke sledujú autori okolnasťami vynútené presuny templárov po roku 1309 z Európy do Škótska, kde sa zakorení templárske dedičstvo a zveční sa v sieti šľachtických rodín. Slobodomurárstvo, ktoré z tohoto dedičstva vzniklo, pokračovalo v úsilí Stuartovcov a obohatilo ho o vlastné hodnoty.

Chrám a lóža mapuje vznik slobodomurárstva od prežitia templárskych tradícií, cez prúdenie myšlienok v Európe, tajomstvo obklopujúce Rosslynskú kaplnku a elitný káder aristokratov zaviazaných Francúzskemu kráľovi ako osobní strážcovia. Autori sledujú slobodomurárstvo v 17. a 18 storočí a vyzdvihujú jeho príspevok k podpore tolerancie, pokrokových tradícií a súdržnosti v Anglickej spoločnosti, ktoré v preventívnom význame pomohli zabrániť revolúcii vo francúzskom štýle. Ešte dramatickejšie sa prejavuje vplyv slobodomurárstva ako kľúčového faktora pri formovaní Spojených štátov amerických ako cesty k stelesneniu ideálu slobodomurárskej republiky.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
44217
Názov
Chrám a lóža
EAN/ISBN
9788089230044
Autor
Michael Baigent
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2006/2
Rozsah
376
Rozmer
155×210×32
Hmotnosť
0,57
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Chrám a lóža zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.