Roman Kaliský - Cesta búrnym storočím

Jozef Leikert

Vydavateľstvo Luna2022/11 SVK Slovensky

Kniha: Roman Kaliský - Cesta búrnym storočím - Jozef Leikert
Katalógové číslo: 438702
Ušetríte až 2,74 € z bežnej ceny 24,75
A navyše získate 22 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 24. marca 2023 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou… Zistiť viac...
22,01
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Roman Kaliský - Cesta búrnym storočím

Na základe množstva archívnych dokumentov, autentických výpovední a spomienok pamätníkov autori spracovali osud novinára a spisovateľa Romana Kaliského na pozadí turbulentných udalostí minulého storočia. Roman Kaliský dlhé roky pracoval v novinách, vo filme, v televízii, odkiaľ ho začiatkom normalizácie vyhodili a dvadsať rokov bol robotníkom. Predtým, ešte ako študent, sa zapojil do SNP a bol zranený. Po druhej svetovej vojne vstúpil do Strany slovenskej obrody, za ktorú bol dvanásť rokov poslancom Slovenskej národnej rady a Národného zhromaždenia. Viac rokov pracoval v legendárnom Kultúrnom živote. Po novembri 1989 sa stal nakrátko riaditeľom Slovenskej televízie a vrátil sa k novinárskemu povolaniu. Politicky sa už neangažoval, ale v roku 1993 sa výrazne pričinil o vznik samostatnej Slovenskej republiky. Pútavá monografia k nedožitej storočnici Romana Kaliského odhaľuje jeho životnú cestu, ktorá nebola vždy priamočiara.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
438702
Názov
Roman Kaliský - Cesta búrnym storočím
EAN/ISBN
9788097293567
Forma
Pevná
Autor
Jozef Leikert
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/11
Rozsah
616
Rozmer
150×210
Hmotnosť
0,82
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Roman Kaliský - Cesta búrnym storočím zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.