Tak vravel Zarathustra

Friedrich Nietzsche

Iris SK2022 SVK Slovensky

Kniha: Tak vravel Zarathustra - Friedrich Nietzsche
Katalógové číslo: 431380
10,33

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Tak vravel Zarathustra

Nietzcheho dielo Tak vravel Zarathustra obsahuje kritiky morálky založenej na kritike človeka ako indivídua s deformovanými vlastnosťami, ktoré z neho robia baránka namiesto dravého vtáka. Cieľom má by nadčlovek, ktorého obraz je filozofický mýtus individualistu konajúceho mimo akýchkoľvek noriem a princípov. Je krutý, nezhovievavý a tvrdý. Je to človek budúcnosti, ktorý sa vyznačuje predovšetkým vôľou k moci a ktorý stojí mimo dobra a zla. Jeho historickým prototypom je Cesare Borgia a Napoleon. Nietzsche v predloženej práci hlása príchod nadčloveka a ideu večného návratu: Hlásam vám nadčloveka. Človek je čosi, čo má byť prekonané. Čo ste vykonali, aby bol prekonaný...? Mýtus o nadčloveku je evanjelium plnosti života, je protikladom predstavy o mase, otrokoch, slabých... Kniha je určená všetkým, ktorí vedia oceniť krásu filozofického textu zvýrazneného silou básnickej metafory.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
431380
Názov
Tak vravel Zarathustra
EAN/ISBN
9788082001023
Forma
Brožovaná
Autor
Friedrich Nietzsche
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022
Rozsah
376
Rozmer
130×198
Hmotnosť
0,41
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Tak vravel Zarathustra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.