Dlhý dych stromov

Peter WohllebenTATRAN2022/02 SVK slovensky

Kniha: Dlhý dych stromov - 1. vydanie - Peter Wohlleben
11,30
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Všetci hovoria o umieraní lesov. Čo však skutočne umiera?
Katalógové číslo: 428440
Ušetríte až 3,60 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 11 vernostných bodov

Kniha: Dlhý dych stromov

Všetci hovoria o umieraní lesov. Čo však skutočne umiera?
A predovšetkým prečo?

V tejto knihe Peter Wohlleben pôsobivo opisuje, ako sa príroda sama reguluje a lieči – ak ju necháme na pokoji. Pretože stromy sú nielen schopné prispôsobiť sa okoliu, ale aj odovzdávajú potomstvu skúsenosti so zmenenými životnými podmienkami bez ohľadu na to, či ide o stáročné vedomosti alebo o novonadobudnuté poznatky. Zmenou genotypu v semenách dokážu stromy vychovávať svoje potomstvo – a tak ho perfektne pripraviť na nové klimatické podmienky.
Prekvapujúca schopnosť stromov prispôsobiť sa má určité hranice. Listnaté stromy práve teraz potrebujú neporušené spoločenstvo, aby sa vzájomne podporovali, odparovaním sa vzájomne ochladzovali a dokonca vytvárali dažďové oblaky – o všetky tieto schopnosti prichádzajú následkom masívnych výrubov. Nepôvodné ihličnany nemajú v čoraz suchšom a horúcejšom podnebí budúcnosť.
Peter Wohlleben nekompromisne odkrýva drsné praktiky lesníckej loby, politikov a lesného hospodárstva zoči-voči múdrosti prírody a ukazuje, že prudký vývoj už nedovoľuje ďalšie omyly. Keď budeme naďalej ničiť životné prostredie, stromy si bez nás nejako poradia, ale my bez nich neprežijeme. Lesy môžu zachrániť klímu... ak si sami nepodpílime konár, na ktorom sedíme.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
428440
Názov
Dlhý dych stromov
EAN/ISBN
9788022212649
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Peter Wohlleben
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/02
Rozsah
232
Rozmer
130×200 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
24%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Dlhý dych stromov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.