Ježiš a židovské korene Eucharistie

Odhaľovanie tajomstiev Poslednej večere

Brant PitreRedemptoristi - Slovo medzi nami2021 SVK slovensky

Kniha: Ježiš a židovské korene Eucharistie - Odhaľovanie tajomstiev Poslednej večere - Brant Pitre
Katalógové číslo: 426242

Kniha: Ježiš a židovské korene Eucharistie

Odhaľovanie tajomstiev Poslednej večere

Vnímať Nový zákon vo svetle Starého, vnímať Ježišov život vo svetle starozákonných obetí, vo svetle udalostí z dejín vyvoleného národa môže obohatiť každého, kto chce hlbšie prežívať svoju kresťanskú vieru. No môže to priniesť nové svetlo aj tým, ktorí chcú poznať pozadie Ježišovho života, ktorí chcú porozumieť jeho slovám v kontexte doby, v ktorej žil. A neveriaci môžu získať hlbšie pochopenie pre vieru svojich veriacich priateľov.

Tieto ciele veľmi dobre napĺňa kniha Branta Pitreho Ježiš a židovské korene Eucharistie, ku ktorej predslov napísal Scott Hahn, aj na Slovensku známy biblista. Pozrieť sa na sviatok Paschy s obetovaním baránka, vnímať predobraz manny a predkladaných chlebov, poznať obsah Poslednej večere vo svetle židovskej paschálnej večere, zamýšľať sa nad očakávaniami Mesiáša v Kristovej dobe a ich naplnením v jeho osobe to všetko v čitateľovi môže vyvolať túžbu mať účasť na týchto udalostiach. Nasledovať nového Mojžiša, prežívať s ním nový exodus, uzavrieť s Bohom novú zmluvu, byť súčasťou nového chrámu, v ktorom prebýva Boh, sýtiť sa novou mannou, putovať do novej zasľúbenej zeme Dá sa to dnes? Kde? Ako?

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
426242
Názov
Ježiš a židovské korene Eucharistie
Podnázov
Odhaľovanie tajomstiev Poslednej večere
EAN/ISBN
9788081930447
Forma
Brožovaná
Autor
Brant Pitre
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
240
Rozmer
130×210
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ježiš a židovské korene Eucharistie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.