Osobnosti v názvoch Vysokých Tatier

Ivan BohušIB Vysoké Tatry2021/10 SVK slovensky

Kniha: Osobnosti v názvoch Vysokých Tatier - 1. vydanie - Ivan Bohuš
15,64
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 424577
Ušetríte až 2,36 € z bežnej ceny 18,00
A navyše získate 15 vernostných bodov

Kniha: Osobnosti v názvoch Vysokých Tatier

Lexikón približuje na 128 stranách osudy 262 osobností, podľa ktorých boli pomenované štíty, sedlá, doliny, plesá a ďalšie geografické objekty Vysokých a Belianskych Tatier. Nechýbajú v ňom ani tí, ktorých mená nesú chaty, cesty, pamätné miesta…

Mená pytliakov, legendárnych horských vodcov, horolezcov, vedcov, šľachticov či politikov si našli dočasné alebo trvalé miesto v tatranskom názvosloví. Niektoré z takýchto názvov už upadli do zabudnutia, iné sú aktuálne dodnes.

Proces tvorby názvoslovia nie je uzavretý. Niekoľko názvov tatranských toponým podľa osobností vzniklo, resp. boli prednesené návrhy na ich vznik len nedávno – v tomto miléniu.

Lexikón, aj keď si nenárokuje na úplnosť, podáva obraz o životoch a osudoch ľudí, ktorých mená sa na základe rôznych zásluh stali predlohami pre vytvorenie zemepisných názvov Východných Tatier. V mnohých prípadoch to boli ľudia úzko spätí s horami a sú medzi nimi aj takí, ktorí v nich síce nezanechali hlbšie stopy, ale vynikali v rôznych oblastiach kultúrnospoločenského života.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
424577
Názov
Osobnosti v názvoch Vysokých Tatier
EAN/ISBN
9788089575183
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Ivan Bohuš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/10
Rozsah
128
Rozmer
240×170×20 mm
Hmotnosť
0,56
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Osobnosti v názvoch Vysokých Tatier zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.