Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov

Zora Mintalová Zubercová

2021/09 SVK Slovensky

Kniha: Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov - Zora Mintalová Zubercová
Katalógové číslo: 419992
Ušetríte až 2,41 € z bežnej ceny 19,95
A navyše získate 17 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 30. októbra 2023! Knihy vydané s podporou Fondu na podporu umenia. Tieto knihy z verejných zdrojov podpori… Zistiť viac...
17,54
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov

Nová kniha o živote našich predkov úspešnej spisovateľky a etnografky Zory Mintalovej Zubercovej. Vznikla v spolupráci s dizajnérom, fotografom a ilustrátorom Vladimírom Holinom, takže obrazová časť knihy je rovnako príťažlivá ako textová. Kniha približuje život v minulých storočiach prostredníctvom približne 300 farebných fotografií, ktoré vznikli vo viacerých slovenských skanzenoch. Čitatelia tak môžu vojsť do dediny či mestečka, vstúpiť do usadlostí, dvorov a domov rôznych vrstiev obyvateľstva. Spoznajú domček bezzemka, obecného sluhu, pastiera i chovateľa oviec, usadlosti malých a stredných roľníkov, hospodárstva bohatých gazdov, dom vinohradníka, dielne remeselníkov, dom richtára, kúrie zemanov aj sídlo strednej šľachty. Uvidia zariadené izby, ako spávala viacčlenná rodina, dobový obchod i školu, predmety v pitvore, čiernej i svetlej kuchyni, v komore, ale aj domáce a hospodárske práce i náradie či remeselnícke nástroje. Knihu dopĺňajú čierno-biele fotografie zaniknutých prác na poli, v hospodárstve či domácnosti, zachytávajúce aj hodnovernú atmosféru. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
419992
Názov
Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom n
EAN/ISBN
9788055650104
Forma
Tvrdá
Autor
Zora Mintalová Zubercová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/09
Rozsah
224
Rozmer
215 x 250 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.