Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy - Ruth Sheppard Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy

Ruth SheppardIKAR2022/02 SVK slovensky

Kniha: Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy - 1. vydanie - Ruth Sheppard
17,29
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Novinka, vychádza 28.1.2022 (Oups!, už to malo byť, vydanie bude posunuté)
Katalógové číslo: 419567
Ušetríte až 2,61 € z bežnej ceny 19,90
A navyše získate 17 vernostných bodov
Séria kníh: Slávni vedci
Slávni vedci
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy

Jedinečný prehľad života a diela najväčšieho bádateľa ľudskej mysle a jedného z najväčších intelektuálov 19. a 20. storočia Myšlienky rakúskeho psychoanalytika Sigmunda Freuda používame v bežnej komunikácii, či už v správnom, alebo v nesprávnom kontexte: Bolo to freudovské prerieknutie? Potláčaš svoje emócie. Má veľké ego... Sigmunda Freuda považujeme za otca psychoanalýzy. Vynašiel viacero techník, ktoré spôsobili prevrat v chápaní podvedomia a naznačili nové vnímanie ľudskej mysle a jej fungovania. Táto kniha ho predstavuje ako človeka a vedca, manžela a otca, priekopníckeho psychoanalytika, zakladateľa a vedúcu osobnosť medzinárodnej komunity psychoanalytikov. Publikácia prechádza jeho životom od detstva v rodine s komplikovanými väzbami cez štúdium medicíny až po cestu nezávislého človeka, na ktorej vytvoril psychoanalýzu. Na záver ponúka zhrnutie jeho najvýznamnejších teórií a konceptov, na ktorých pracoval až do vysokého veku, dokonca aj v čase, keď zomieral na rakovinu. Kniha svojou štruktúrou ponúka viacdimenzionálny a všestranný pohľad na Freuda. Výber chorobopisov Freudových pacientov, jeho teórie, listy a úryvky z denníka (niektoré písané vlastnoručne), ako aj bohatá zbierka fotografií Freuda, jeho rodiny, kolegov a nasledovateľov ešte viac približujú samotného vedca. V rámčekoch sú uvedené krátke životopisy ostatných „kľúčových hráčov“: psychológov, kolegov, pacientov či priateľov. Kniha je určená širokej verejnosti a mnohým ľuďom sprostredkuje nový pohľad na Freuda. Predstaví im ho ako človeka v kontexte danej doby či práce a z pohľadu jeho priateľov, kolegov a členov rodiny. Na Freudovom živote však možno obdivovať a objavovať oveľa viac, než sa zmestilo do tejto ilustrovanej verzie.

Z anglického originálu preložila Mariana Ferusová.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
419567
Názov
Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy
EAN/ISBN
9788055179834
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Ruth Sheppard
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/02
Rozsah
176
Stav
Novinka
Dostupnosť
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Titul v predpredaji nie je možné zatiaľ hodnotiť hviezdičkami, môžeš však pokojne pridať svoj komentár alebo očakávania:

Odoslať
Freud: Človek, vedec a zrod psychoanalýzy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.