Z archívu mojej pamäti - Nedokončené rozhovory s Petrom Colotkom

Gabriela RothmayerováCCW SVK slovensky

Kniha: Z archívu mojej pamäti - Nedokončené rozhovory s Petrom Colotkom - 1. vydanie - Gabriela Rothmayerová
10,06
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 416297
Ušetríte až 1,94 € z bežnej ceny 12,00
A navyše získate 10 vernostných bodov

Kniha: Z archívu mojej pamäti - Nedokončené rozhovory s Petrom Colotkom

Petra Colotku dlho priatelia nabádali napísať pamäti. Jeho život je obrazom Slovenska, ako sa postupne vymanilo zo zaostalej agrárnej krajiny, prechádzalo svojimi drámami, vrcholmi aj pádmi. Peter Colotka bol chlapcom zo Sedliackej Dubovej na Orave, získal právnické vzdelanie a mal sa stať sudcom Medzinárodného súdneho dvora v Haagu. Osud chcel inak, z právnika sa stal politik a celý svoj život napokon strávil na tých najvyšších postoch. Po Novembri 1989 dával o sebe vedieť veľmi zriedka, médiám sa vyhýbal, pretože s nimi nemal dobré skúsenosti. Autorke poskytol rozhovor pre Nové slovo, a potom raz jej zazvonil telefón a výsledkom sú stránky knihy Z archívu mojej pamäti. Sú to nedokončené rozhovory, Peter Colotka vydal napokon vlastné pamäti, v ktorých použil aj nahrané prepísané časti z týchto stretnutí, ale nie celé. Autorka sa rozhodla doplniť ich týmto originálom. Spomienky vznikali počas rozhovorov s bývalým predsedom vlády Slovenskej socialistickej republiky v marci a apríli 2010 v jeho panelákovom byte v Bratislave.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
416297
Názov
Z archívu mojej pamäti - Nedokončené rozhovory s P
EAN/ISBN
9788089166510
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Gabriela Rothmayerová
Druh tovaru
Kniha
Rozsah
208
Rozmer
210×157×15 mm
Hmotnosť
0,40
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Z archívu mojej pamäti - Nedokončené rozhovory s Petrom Colotkom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.