Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra

Martina BernátováPovažské múzeum v Žiline2020 SVK slovensky

Kniha: Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra - Martina Bernátová
10,59

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ
Katalógové číslo: 415745
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 1. novembra 2021 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU (dáta z 9… Zistiť viac...

Kniha: Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra

Kniha Foto Rek Žilina, tajomstvo jedného kufra sa zaoberá dejinami ateliéru Rekovcov v Žiline, ktorý fungoval v rokoch 1889 1933 na ulici Jána Reka v Žiline, na mieste, kde sa dnes nachádza Mestský úrad. Kniha vychádza z genealogického a archívneho výskumu rodiny Rekovcov a poukazuje na prepojenie žilinských fotografiek Anny a Matildy Rekových s těšínskym fotografom Heinrichom Jandarekom. Prezentuje nielen fotografie z produkcie ateliéru a portréty členov rodiny národovca Jána Silvestra Reka, ktoré sú súčasťou zbierkového fondu Považského múzea v Žiline, ale aj modernú súčasnú tvorbu žilinského fotografa Juraja Reka, vnuka Matildy a Jána Silvestra Rekových. Publikácia tiež prináša výsledky z odbornej identifikácie historických fotografických techník vybratých fotografických pozitívov z dielne ateliéru Rek, ktorá prebehla v roku 2020 v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
415745
Názov
Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra
EAN/ISBN
9788088877875
Forma
Pevná
Autor
Martina Bernátová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
160
Rozmer
235×260
Hmotnosť
1,06
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Foto Rek Žilina - tajomstvo jedného kufra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.