Nomos črepín a vrások - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Nomos črepín a vrások

Dávid PaškaDuBari2021/06 SVK slovensky

Kniha: Nomos črepín a vrások - 1. vydanie - Dávid Paška
6,85
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 413605
Ušetríte až 1,05 € z bežnej ceny 7,90
A navyše získate 6 vernostných bodov

Kniha: Nomos črepín a vrások

Podľa básnika a prekladateľa Ľubomíra Feldeka má Dávid Paška nielen výnimočný, ale vzhľadom na jeho mladý vek, dvadsaťdva rokov – aj výnimočne zrelý talent. Prvú zbierku básní V roztrieštenom procese (2017) vydal už ako osemnásťročný a od toho istého roku študuje divadelnú réžiu vo viedenskej Universität für Musik. Režíroval už dokonca diela Euripida, Schillera či Brechta. V predošlej zbierke šlo o proces, ktorý sa zo závrate vlastnej rýchlosti roztrieštil. Teraz autorovi neostáva nič iné než tancovať medzi črepinami daného procesu a pritom sa prizerá ako sa do neho a do jeho okolia vrývajú vrásky. Túto zbierku píše v snahe poprieť chronológiu času. Prosí čas nech postojí, nech neprichádza večnosť zajtrajškov, nech je dnešok absolútny. Nomos črepín a vrások. Zbierku básní úžasne harmonizujú ilustrácie významného slovenského výtvarníka Mareka Ormandíka. Ľubomír Feldek k tomu dodáva: Neviem, aký zajtrajšok čaká našu dobu. O úspešný umelecký zajtrajšok Dávida Pašku sa však už dnes nemusíme obávať.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
413605
Názov
Nomos črepín a vrások
EAN/ISBN
9788097269548
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Dávid Paška
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/06
Rozsah
92
Rozmer
160×120×10 mm
Hmotnosť
0,10
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nomos črepín a vrások zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.