Považská Bystrica a okolie z neba

Ivana Krchnavá; Matúš KrajňákCBS2021/04 SVK slovensky

Kniha: Považská Bystrica a okolie z neba - Ivana Krchnavá; Matúš Krajňák
20,97
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 411164
Ušetríte až 4,02 € z bežnej ceny 24,99
A navyše získate 20 vernostných bodov
Séria kníh: Slovensko z neba
Slovensko z neba
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Považská Bystrica a okolie z neba

Okolie Považskej Bystrice leží v údolí Váhu obklopené horami s dominantným Veľkým Manínom. Už v stredoveku popri Váhu viedla dôležitá obchodná cesta, ktorú od 13. storočia pozorne strážil Považský hrad, ktorý kedysi patril k najvýznamnejším uhorským pevnostiam. Jeho bohatú minulosť dodnes pripomínajú impozantné múry a ich neprehliadnuteľná silueta. Nemými svedkami histórie samotnej Považskej Bystrice sú Kostol navštívenia Panny Márie zo 14. storočia či malebný barokový kaštieľ v mestskej časti Orlové. O najväčší rozmach a slávu mesta sa pričinili známe Považské strojárne. Modernou dominantou mestskej panorámy sa v roku 2010 stala diaľničná estakáda vedúca ponad mesto, ocenená prestížnym titulom Stavba roka. O unikáty v okolí mesta sa postarala najmä mocná matka príroda. Neďaleká Manínska tiesňava je najužším skalným kaňonom na Slovensku a radí sa k najčarovnejším miestam Slovenska. Nezaostáva ani susedná Kostolecká tiesňava, známa najväčším skalným previsom na Slovensku. Krajine západne od Považskej Bystrice dominuje podmanivý vyhliadkový vrchol Klapy, týčiaci sa vysoko nad vodnou nádržou Nosice. Osobitným šarmom dýchajú aj lazy a kopanice roztrúsené po tunajších horách. Najmä vďaka poctivému zachovávaniu prírodného dedičstva a kultúrneho dedičstva našich predkov. Sú to však len malé čriepky z mozaiky krás tohto kraja. Nachádza sa tu aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
411164
Názov
Považská Bystrica a okolie z neba
EAN/ISBN
9788081442858
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Ivana Krchnavá; Matúš Krajňák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
128
Rozmer
245×165 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Považská Bystrica a okolie z neba zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.