Vinný od narodenia Príbehy z juhoafrického detstva - Trevor Noah Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Vinný od narodenia

Príbehy z juhoafrického detstva

Trevor NoahTATRAN2021/05 SVK slovensky

Kniha: Vinný od narodenia - Príbehy z juhoafrického detstva - 1. vydanie - Trevor Noah
12,54
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Trevor bol dieťa, ktoré sa nemalo narodiť
Katalógové číslo: 410826
Ušetríte až 3,36 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 12 vernostných bodov

Kniha: Vinný od narodenia

Príbehy z juhoafrického detstva

Trevor Noah sa narodil ako syn juhoafrickej matky z kmeňa Xhosa a švajčiarskeho občana. V čase apartheidu boli vzťahy medzi partnermi odlišnej farby pleti neakceptovateľné a pokladali sa za trestný čin. Trevor bol dieťa, ktoré sa vlastne nemalo narodiť, a tak ho museli skrývať. Zažil chudobu, prejavy rasizmu, ale aj odvážnu vzburu svojich “farboslepých rodičov“, ktorí sa s dôvtipom snažili prekonať etnické a rasové predsudky. Dnes je z neho obľúbený moderátor s vlastnou show, cestuje po celom svete a vystupuje ako stand-up komik pred vypredanými sálami. Jeho rozprávanie sledujeme v navzájom prepojených príbehoch, mnohé sú zábavné či dramatické, iné zasa hlboko dojemné. Trevorova kniha sa pokladá za najúspešnejšiu autobiografiu 21. storočia, keďže nám s dôvtipom a úprimnosťou približuje nezvyčajný svet, na ktorý by sme najradšej zabudli. Spoznávame ťažké detstvo, keď jeho jedálniček pozostával čisto z húseníc, alebo keď ho pri únose vyhodili z idúceho minibusu. Autor nevynechá ani spomienky na sladké trápenie, čo mu pripravili stredoškolské lásky. Celou knihou sa vinie jeho neutíchajúci zmysel pre humor a satiru aj krásne puto k nebojácnej a milujúcej matke. Chránila svojho syna pred kolotočom chudoby, násilia a týrania a ukázala mu cestu k slobode, vzdelaniu a dôstojnému životu.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
410826
Názov
Vinný od narodenia
Podnázov
Príbehy z juhoafrického detstva
EAN/ISBN
9788022211826
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Trevor Noah
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/05
Rozsah
296
Rozmer
140×210 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vinný od narodenia zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.