Matej Bel: Osobnosť, médium a transfer ideí na prahu osvietenstva

Ivona Kollárová; Imrich Nagy

Literárne informačné centrum2021/04 SVK Slovensky

Kniha: Matej Bel: Osobnosť, médium a transfer ideí na prahu osvietenstva - Ivona Kollárová; Imrich Nagy
Katalógové číslo: 409617
Ušetríte až 1,82 € z bežnej ceny 10,00
A navyše získate 8 vernostných bodov
8,18
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Matej Bel: Osobnosť, médium a transfer ideí na prahu osvietenstva

Polyhistor, evanjelický teológ, pedagóg a geograf Matej Bel z Očovej (1684 ? 1749), "veľká ozdoba Uhorska", patrí k neprehliadnuteľným osobnostiam Európy. Monografia obohacuje históriu o výsek z tzv. empatických dejín. Skladá sa z dvoch častí. Na jednej strane predstavuje Bela ako vydavateľa v spleti vzťahov, do ktorých vstúpil ako vedec a organizátor vedeckého života. Odhaľuje zákulisie pôsobenia médií v období jeho života a stratégií jeho aktérov. Na druhej strane prináša preklad autentického textu sprítomňujúceho jeho myšlienky a úsilia. Zároveň vedie čitateľa k téme prekladu ako jazykovedného a kultúrno-historického javu. Kniha je prvým výstupom edície Pečate.

O autoroch:

Doc. Mgr. Ivona Kollárová, PhD. (1971) je absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1995 pôsobí v Ústrednej knižnici SAV a od roku 2013 v Historickom ústave SAV. Historický výskum orientuje na dejiny typografického média v 18. storočí, dejiny komunikácie, vydávania kníh, cenzúry a čítania.

Doc. Mgr. Imrich Nagy, PhD. (1972) pôsobí na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Venuje sa výskumu humanizmu a renesancie v dejinách Slovenska a sprístupňovaniu novolatinského písomníctva slovenskému čitateľovi. Je autorom prekladov z diela Erazma Rotterdamského a Belových Vedomostí o Trenčianskej, Oravskej a Zvolenskej stolici.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
409617
Názov
Matej Bel: Osobnosť, médium a transfer ideí na pra
EAN/ISBN
9788081191268
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Ivona Kollárová; Imrich Nagy
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
176
Rozmer
141×210×17 mm
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Matej Bel: Osobnosť, médium a transfer ideí na prahu osvietenstva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.