Nasledovanie Krista

Spolok svätého Vojtecha2021 SVK slovensky

Kniha: Nasledovanie Krista
5,04
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 409582
Ušetríte až 0,46 € z bežnej ceny 5,50
A navyše získate 5 vernostných bodov

Kniha: Nasledovanie Krista

Po Biblii druhá najčítanejšia kniha svetovej literatúry ovplyvňuje a formuje ľudí vo všetkých kútoch sveta už dlhých takmer šesť storočí. Autorstvo diela sa pripisuje nemeckému augustiniánskemu mníchovi Tomášovi Kempenskému (1379/1380 1471) a po prvý raz vyšlo ako anonym okolo roku 1418. Z latinskej pôvodiny De Imitatione Christi bola kniha preložená do mnohých jazykov a dodnes každý rok vychádzajú nové vydania. Odhaduje sa, že v súčasnosti jestvuje vyše tritisíc vydaní Nasledovania Krista, pričom tisíc z nich sa nachádza v Britskom múzeu v Londýne. Autor napísal knihu pre rehoľníkov, no väčšina výrokov a pozorovaní je taká blízka každodennému životu, že v nej nájde užitočné poučenie a povzbudenie pre život azda každý. Nasledovanie Krista sa zaraďuje do mystickej nemecko-holandskej školy 14. 15. storočia známej pod názvom devotio moderna. Obsahovo je dielo rozdelené do štyroch kníh Užitočné napomenutia pre duchovný život, Cesta k vnútornému životu, O vnútornej úteche a O Oltárnej sviatosti ich poradie sa v rozličných vydaniach odlišuje. Kniha bola dlho považovaná za najdôležitejší návod na nasledovanie života Ježiša Krista, ktorého téma je v kresťanstve prítomná vo viacerých rovinách od jeho počiatkov. Uznanie si dielo vyslúžilo nielen u katolíkov, ale aj u protestantov, pričom ovplyvnilo tak svätcov, ako aj filozofov, spisovateľov, politikov či vedcov.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
409582
Názov
Nasledovanie Krista
EAN/ISBN
9788081614538
Forma
Pevná
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
320
Rozmer
100×140
Hmotnosť
0,26
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
8%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nasledovanie Krista zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.