Púchov a okolie z neba

Púchov And Its Surroundings From Heaven

Matúš KrajňákCBS2021 SVK slovensky

Kniha: Púchov a okolie z neba - Púchov And Its Surroundings From Heaven - Matúš Krajňák
19,72
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 407807
Ušetríte až 5,27 € z bežnej ceny 24,99
A navyše získate 19 vernostných bodov

Kniha: Púchov a okolie z neba

Púchov And Its Surroundings From Heaven

Okolie Púchova leží v údolí Váhu pod odvekým dohľadom Bielych Karpát a Javorníkov. O tom, že na území mesta už od nepamäti nebolo pusto, svedčí množstvo archeologických nálezov. Tie najvýznamnejšie pochádzajú z okolia Púchovskej skaly, ktorá prenechala meno významnej pravekej kultúre – púchovskej kultúre.

Púchov vznikol na významnej obchodnej križovatke, no jeho význam ešte viac vzrástol po výstavbe železničnej trate Púchov – Horní Lideč. Nazýva sa aj Železnica generála M. R. Štefánika a v roku 2018 oslávila svoje 80. narodeniny. Ruka v ruke so stavbou železnice rástol aj priemysel. Púchovské podniky na výrobu pneumatík a oblečenia sa dodnes radia k najväčším na Slovensku. V regióne má nezastupiteľné miesto aj sklárska tradícia. Tunajšie sklárne v Lednických Rovniach vyrábajú už od roku 1892.

Stáročným strážcom regiónu je hrad Lednica. Zrúcanina starobylého hradu sa týči na strmom skalnom brale. Múry hradu síce už dávno vychladli, no isto vám radi rozpovedia jeden z mnohých tajomných príbehov uväznených v čase. Možno aj ten o nádhernej Katarínke. Tak ako Katarínka, podmanivou krásou oplývajú aj najmladšie slovenské kúpele v Nimnici. Poloha na slnečnom svahu, objatie malebných hôr a pokojný žblnkot vodnej nádrže z nich robia perlu medzi slovenskými kúpeľmi. Osobitným šarmom dýchajú aj lazy a kopanice roztrúsené po tunajších horách. Niekdajšia valašská kolonizácia tu zanechala svoje výrazné stopy.

V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
407807
Názov
Púchov a okolie z neba
Podnázov
Púchov And Its Surroundings From Heaven
EAN/ISBN
9788081442803
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Matúš Krajňák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
126
Rozmer
255×175×18 mm
Hmotnosť
0,65
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Púchov a okolie z neba zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.