Na ceste k poznaniu

Dušan Kováč o slovenskom dejepisectve s Miroslavom Michelom

Dušan Kováč

HADART Publishing2021 SVK Slovensky

Kniha: Na ceste k poznaniu - Dušan Kováč o slovenskom dejepisectve s Miroslavom Michelom - Dušan Kováč
Katalógové číslo: 405497
Ušetríte až 1,11 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
8,79
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Na ceste k poznaniu

Dušan Kováč o slovenskom dejepisectve s Miroslavom Michelom

Kniha Na ceste k poznaniu odhaľuje kľúčové momenty zo života Dušana Kováča, jedného z najvýznamnejších slovenských historikov. Cez rozhovor s Miroslavom Michelom sa čitateľ vydá na poznávaciu cestu naprieč slovenským dejepisectvom - od jeho skľučujúceho zovretia dogmami marxizmu-leninizmu až po úspešné etablovanie na medzinárodnej scéne. Tejto premene vďačíme do veľkej miery práve Dušanovi Kováčovi. Na ceste k poznaniu však nie je len o pomalom, no húževnatom dobiehaní svetovej historiografie. Je o zodpovednosti, ktorú so sebou priniesli funkcie riaditeľa Historického ústavu Slovenskej akadémie vied, predsedu Slovenského komitétu historikov, predsedu Slovenskej historickej spoločnosti či vedeckého sekretára predsedníctva Slovenskej akadémie vied. Nepovšimnuté neostali ani súkromný život, záľuby, šport, humor či inšpirácie pri písaní krásnej literatúry. O autoroch: Dušan Kováč (1942) je významný slovenský historik a spisovateľ. Pôsobil ako riaditeľ Historického ústavu SAV, kde momentálne pracuje ako vedecký pracovník. Bol členom predsedníctva SAV a predsedom Slovenského národného komitétu historikov. Vo svojom výskume sa venuje slovenským a stredoeurópskym dejinám 19. a prvej polovice 20. storočia. Medzi jeho najvýznamnejšie práce patria Dejiny Slovenska (1998) či Slovensko v 20. storočí, I. zväzok (2004). Je autorom a spoluautorom množstva vedeckých a popularizačných prác vydaných na Slovensku i v zahraničí. Aktívne sa zapája do intelektuálneho a kultúrneho života Slovenska. Publikoval básne a prózu, píše rozhlasové hry, poviedky a eseje. Miroslav Michela (1978) je historik, ktorý od roku 2002 pôsobí na Historickom ústave SAV a od roku 2009 aj na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. Vo svojom výskume sa venuje predovšetkým problematike nacionalizmu, politikám pamäti a dejinám rôznych alternatívnych hnutí v 20. storočí. S Dušanom Kováčom ho spája aj to, že sa obaja dlhodobo zaujímajú o problematiku slovenskej historiografie. Michela je autorom viacerých knižných publikácií a desiatok odborných článkov publikovaných doma aj v zahraničí. Vo vydavateľstve HADART Publishing mu vyšla kniha rozhovorov s Ivanom Kamencom Rozhovor s dejinami.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
405497
Názov
Na ceste k poznaniu
Podnázov
Dušan Kováč o slovenskom dejepisectve s Miroslavom
EAN/ISBN
9788099941282
Forma
Brožovaná
Autor
Dušan Kováč
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
232
Rozmer
128×190
Hmotnosť
0,25
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Na ceste k poznaniu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.