Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov - Peter Mulík Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov

Peter MulíkVydavateľstvo Matice slovenskej • 2021/01SK slovensky

Kniha : Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov - 1. vydanie
Kúpiť
11,90
Katalógové číslo: 404678
Ušetríte až 3,00 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov

Publikácia je súborom sond do dejín Slovenska a Slovákov s cieľom ukázať, ako kresťanstvo formovalo spoločnosť, národ a štát. Vo všeobecnej časti venovanej pôsobeniu kresťan¬stva na spoločnosť sa zaoberá pôvodom a charakterom štátu, oddeľovaním sakrálnej a profánnej sféry západnej spoloč¬nosti, právami štátu, jeho duchovnou podstatou a etickým základom. Venuje sa aj o téme ľudských práv, mieru a konfliktu, ako aj obnove spoločnosti z hľadiska úloh štátu. Skúma kresťanský pôvod kultúry u Slo¬vanov, pôvod sedemdňového týždňa a vplyv antického kresťanstva na Slovanov. Sleduje transformáciou cyrilo-metodskej myšlienky v slovenských dejinách, začiatky uctievania Cyrila a Metoda, prerod náboženského cyrilo-metod¬ského kultu na národnú tradíciu a politický rozmer cy¬rilo-metodského kultu. Okrem iného podáva aj odpovede na otázky, odkedy sa voláme Slováci, ako naši predkovia pri¬speli k založeniu kresťanského uhorského štátu, či sme boli porazení alebo jeho spolutvorcovia, či sme prijali starých Ma¬ďarov pohostinne, alebo sme boli Maďarmi podmanení. Nevyhýba sa ani téme uhorského patriotizmu u Slovákov, podielu reformácie a rekatolizácie na formovaní Slovákov, vplyvu náboženstva na koncepcie spisovného jazyka Slovákov.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
404678
Názov
Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov
EAN/ISBN
9788081282522
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Peter Mulík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/01
Rozsah
248
Rozmer
240×173×18 mm
Hmotnosť
0,63
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Podiel kresťanstva na formovaní Slovákov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.