Hrebeňom Nízkych Tatier

Traja vlci horou

Pavel Hirax BaričákHLADOHLAS2020 SVK slovensky

Kniha: Hrebeňom Nízkych Tatier - Traja vlci horou - 1. vydanie - Pavel Hirax Baričák
13,09
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 402184
Ušetríte až 2,90 € z bežnej ceny 15,99
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Hrebeňom Nízkych Tatier

Traja vlci horou

Za 4 dni peši viac ako 100 km, cez 5000 metrov stúpania a klesania, ale hlavne kopec srdcových a veselých zážitkov. Šialený výlet z Telgártu do Donovál troch nerozlučných kamarátov, hudobníka Juraja „Ďurikesa“ Hnilicu, poetu a speváka Janka Martona a spisovateľa a hudobníka Pavla „Hiraxa“ Baričáka plný humoru, bláznovstiev, ale aj ťažkostí a bolestí. Všetko to začalo nevinne – Ďurikes kamašom napísal správu, že dostal geniálny nápad: „Pôjdeme do lesa!“ Znelo to uletene a nevinne a nakoniec sa to zmenilo na nezabudnuteľnú túru. Hirax sa rozhodol, že z toho napíše svoj prvý slovenský cestopis. Ukážka: Nevieme sa dočkať váry v motoreste na Čertovici. V mojej mysli sa už smaží syr so zeleninou, neodmietnem ani zemiakovú kašu k nemu. Fatamorgána obsahuje, samozrejme, aj fajné orosené pivečko v počte tri kusy naraz... Tempo sa pred cieľovou rovinkou preto značne zvyšuje. V jednej tretine záverečnej etapy, tesne za Bačúšskym sedlom, preberám vedenie peletónu. V tesnom závese za mnou rezko našľapuje ako stroj vycvičený Wehrmachtom, Jany Mattony, skupinku uzatvára krívajúci žobrák, ktorý za nami vybľakuje: – Hej, chalani, neviem, či ste si všimli, ale ešte som tu ja... Mlčíme. Vyprážaný syr, obloha, pečené zemky, pivo, hrachová polievka, teplá sprcha, matrac a čistá obliečka sú silnejšie ako vzdychy zraneného kamaráta. Veru tak, keď príde vojna, ľudia rýchlo zabudnú na ľudskosť... Otáčam sa s láskou k Ďurkovi: – Pohni, mrcina, inak ťa tu zajtra prídeme zakopať! Neviem, či ma počul, mešká za nami metajúc sa v hustých kriakoch. Vetvy sa hýbali, možno ho aj medveď driape. Niet však času nazvyš, musíme prísť ešte za vidna. Spolieham na to, že náš únik z peletónu ho vybičuje k životnému výkonu. A mám pravdu. Zdravo sa nahneval, kopol do vrtule, hodil zopár lopát uhlia do kotla a plazí sa v pozorovateľnej vzdialenosti za nami. Pravdepodobne ho ženie nenávisť voči nám a chce nás fyzicky napadnúť. Vo vysilení už človek sťažka tuší, čo vykoná. No nič, možno sa po Donovaly aj pobijeme, všetko je možné...

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
402184
Názov
Hrebeňom Nízkych Tatier
Podnázov
Traja vlci horou
EAN/ISBN
9788082160119
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Pavel Hirax Baričák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
120
Rozmer
242×174×11 mm
Hmotnosť
0,46
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Hrebeňom Nízkych Tatier zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.