Nietzsche a kresťanstvo

Karl JaspersPetrus2020 SVK slovensky

Kniha: Nietzsche a kresťanstvo - Karl Jaspers
8,97
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 400421
Ušetríte až 1,02 € z bežnej ceny 9,99
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 9. mája 2022 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FP… Zistiť viac...

Kniha: Nietzsche a kresťanstvo

Karl Jaspers, jeden z najvplyvnejších mysliteľov 20. storočia, pokladal dielo Friedricha Nietzscheho za najvýznamnejšiu filozofickú udalosť, aká sa v Nemecku odohrala po zavŕšení klasickej etapy vývinu nemeckej filozofie. Okrem rozsiahlej monografie venovanej Nietzschemu sa jeho myslením zaoberal v rade ďalších prác. Patrí medzi ne i jeho prednáška Nietzsche a kresťanstvo z roku 1938, ktorú pre potreby knižného vydania prepracoval v roku 1946. Jaspers v nej tematizuje jednu z najkontroverznejšie prijímaných zložiek Nietzscheho myslenia jeho kritiku kresťanstva, nadväzujúcu na jeho známu východiskovú tézu "Boh je mŕtvy". Jaspersove závery, ktoré nespochybnil ani ďalší vývin európskeho nábožensko-filozofického a teologického myslenia, nadobúdajú zvláštnu aktuálnosť práve v súčasnej neskoromodernej dobe hlbokých otrasov základných pilierov európskej kultúry. Jaspersova štúdia, ktorá v Nemecku dočkala viacerých vydaní, na Slevensku vychádza v preklade Patrície Elexovej v edícii filozofických textov IDEA.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
400421
Názov
Nietzsche a kresťanstvo
EAN/ISBN
9788089913558
Forma
Pevná
Autor
Karl Jaspers
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
94
Rozmer
140×220
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nietzsche a kresťanstvo zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.