Vrahovia mesiaca kvetov

Vraždy Osagov a zrod FBI

David Grann

Absynt2020/09 SVK Slovensky

Kniha: Vrahovia mesiaca kvetov - Vraždy Osagov a zrod FBI - David Grann
Katalógové číslo: 396461
Ušetríte až 4,00 € z bežnej ceny 19,90
A navyše získate 15 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 28. septembra 2023! Tieto knihy z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia. Zoznam bol dopl… Zistiť viac...
15,90
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Vrahovia mesiaca kvetov

Vraždy Osagov a zrod FBI

Milionársky indiánsky kmeň, séria nevysvetliteľných vrážd a prvý veľký prípad americkej FBI.

Je to trochu western a trochu triler, no predovšetkým skvelý dokumentárny román, ktorého jadro tvoria dve tekutiny ropa a krv.

Amerika sa s pôvodnými obyvateľmi veľmi nemaznala. Ak ich odsunuli kamsi na okraj, bol to ešte ten lepší prípad. Taký osud postretol aj kmeň Osagov, ktorému sa ušlo drsné a neúrodné územie na severe Oklahomy. Zrazu sa však ukázalo, že táto bezcenná zem ukrýva obrovské bohatstvo: ropu! Začiatkom 20. storočia sa z osažských Indiánov stali najbohatší ľudia na svete. Skutoční milionári! Ich mestá rozkvitali a neslýchané bohatstvo vyvolalo patričnú pozornosť. Niečo také sa totiž na tomto svete len tak neodpúšťa!

David Grann napísal fascinujúcu knižku Vrahovia mesiaca kvetov, v ktorej prezradí, ako sa k ohromne bohatým Osagom postavili bieli Američania. Po objavení ropy sa totiž nezačala len zlatá horúčka, ale aj nevysvetliteľná séria vrážd. Tento komplikovaný prípad sa usilovala vyriešiť novovzniknutá FBI na čele s legendárnym Edgarom J. Hooverom, no aj tí najlepší agenti ľahko uviazli v neprehľadnej sieti korupcie, strachu a násilia, ktorá prerástla celou osažskou rezerváciou.

Americký bestseller Vrahovia mesiaca kvetov sa stal predlohou pripravovaného filmu svetoznámeho režiséra Martina Scorseseho v hlavnej úlohe s Leonardom Di Capriom, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2021.

Vychádza v preklade Samuela Marca.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
396461
Názov
Vrahovia mesiaca kvetov
Podnázov
Vraždy Osagov a zrod FBI
EAN/ISBN
9788082031877
Forma
Pevná
Autor
David Grann
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/09
Rozsah
306
Rozmer
160×223
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vrahovia mesiaca kvetov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.