Kremnica v ranom novoveku

Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. 18. storočí

Daniel Haas Kiani

SVK Slovensky RAK2020/07

Kniha: Kremnica v ranom novoveku - Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16.  18. storočí - Daniel Haas Kiani
Katalógové číslo: 392772 viac »
Ušetríte až 5,62 € z bežnej ceny 28,00
A navyše získate 22 vernostných bodov
22,38
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Kremnica v ranom novoveku

Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. 18. storočí

Kniha Kremnica v ranom novoveku od kremnického historika Daniela Haasa Kianičku je venovaná, ako napovedá aj jej podtitul Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. 18. storočí, zaujímavej a pútavej téme dejín všedného dňa. Kniha je rozdelená do štyroch základných častí. V úvode autor píše o tom, čo to vlastne sú dejiny každodenného života a aj o tom, ako sa chronologicky vymedzuje obdobie raného novoveku. Prvá časť knihy je venovaná politickým, hospodárskym a vojenským dejinám Kremnice v 16. 18. storočí. Druhá časť je zameraná na témy z dejín každodenného života, tretia časť zvlášť na tematiku kriminality v dejinách a štvrtá časť na biografický výskum. V úvode každej tematickej časti je kapitola venovaná teórii a dejinám výskumu v danej bádateľskej oblasti. Nasledujú kapitoly s témami z konkrétnej historiografickej praxe hry, testamenty, odievanie, hygiena, katastrofy, formy komunikácie, zberateľstvo, strelecký spolok, zbojníctvo, falšovanie mincí, spory o česť a biografické medailóny banského správcu Juraja Freiseisena (16. storočie) a richtára Antona Körmendiho (18. storočie). Texty dopĺňa zaujímavá obrazová príloha, ktorú tvoria dobové písomné a obrazové dokumenty. Grafické spracovanie je, ako v prípade všetkých kníh Vydavateľstva Rak, na kvalitnej vizuálnej úrovni.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
392772
Názov
Kremnica v ranom novoveku
Podnázov
Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 1
EAN/ISBN
9788085501742
Forma
Pevná
Autor
Daniel Haas Kiani
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/07
Rozsah
536
Rozmer
175×245
Hmotnosť
1,08
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Kremnica v ranom novoveku zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.