Včelár z Allepa - Christy Lefteri Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Včelár z Allepa

Christy Lefteri • TATRAN • 2020/06SK slovensky

Kniha : Včelár z Allepa - 1. vydanie
Kúpiť
13,23
Autentický príbeh o strate vlasti, sile smútku a moci lásky, o odvahe, ľudskosti a nezlomnej nádeji na nový začiatok.
Katalógové číslo: 390247
Ušetríte až 4,67 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Inventúra, vyexpedujeme do 8 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Včelár z Allepa

Miliónové sýrske Aleppo je prežiarené slnkom a vôňou olív a pistácií. Radosť zo života a rodinnej spolupatričnosti prežíva aj včelár Nuri. Ale odrazu sa čosi zmení a prichádza nevídaná hrôza. Tí predvídaví to podvedome vytušili a včas odišli. Nuri sa však nevie vzdať rodného mesta, medonosných včiel a istoty. Za svoju nerozhodnosť zaplatí vysokú daň. Príde o syna a jeho manželka o zrak.

Posolstvo Včelára z Aleppa je predovšetkým v nádeji, že sa manželom na úteku podarí prekonať bezbrehý smútok a vyrovnať s duševnou záťažou. Otrasné pomery v gréckych táboroch, ziskuchtiví priekupníci a neustále ponižovanie vedú k tomu, že manželia sa navzájom odcudzia a Nuriho začnú prenasledovať nočné mory.

Silný román čitateľovi približuje pravdivý strastiplný príbeh migrantov, ktorí museli utiecť, aby si zachránili holý život. Nežný vzťah manželov Nuriho a Afry, ktorí vytrhnutí z koreňov, bezradní, zúfalí a zúbožení skončili v chladnom Anglicku, dojíma čitateľa k slzám.

Autorka rozpráva sugestívny a autentický príbeh o strate vlasti, sile smútku a moci lásky, o odvahe, ľudskosti a nezlomnej nádeji na nový začiatok. Jej kniha preniká do podstaty utečeneckej krízy hlbšie než ohurujúce novinové titulky a prináša pôsobivé scény s nesmiernym citom pre detail.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
390247
Názov
Včelár z Allepa
EAN/ISBN
9788022210928
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Christy Lefteri
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/06
Rozsah
256
Rozmer
147×229
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Inventúra, vyexpedujeme do 8 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
26%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Včelár z Allepa zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.