Včelár z Allepa

Christy Lefteri

TATRAN2020/06 SVK Slovensky

Kniha: Včelár z Allepa - 1. vydanie - Christy Lefteri
Autentický príbeh o strate vlasti, sile smútku a moci lásky, o odvahe, ľudskosti a nezlomnej nádeji na nový začiatok.
Katalógové číslo: 390247
Ušetríte až 3,78 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 14 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 24.11.2022 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU… Zistiť viac...
14,12
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Včelár z Allepa

Miliónové sýrske Aleppo je prežiarené slnkom a vôňou olív a pistácií. Radosť zo života a rodinnej spolupatričnosti prežíva aj včelár Nuri. Ale odrazu sa čosi zmení a prichádza nevídaná hrôza. Tí predvídaví to podvedome vytušili a včas odišli. Nuri sa však nevie vzdať rodného mesta, medonosných včiel a istoty. Za svoju nerozhodnosť zaplatí vysokú daň. Príde o syna a jeho manželka o zrak.

Posolstvo Včelára z Aleppa je predovšetkým v nádeji, že sa manželom na úteku podarí prekonať bezbrehý smútok a vyrovnať s duševnou záťažou. Otrasné pomery v gréckych táboroch, ziskuchtiví priekupníci a neustále ponižovanie vedú k tomu, že manželia sa navzájom odcudzia a Nuriho začnú prenasledovať nočné mory.

Silný román čitateľovi približuje pravdivý strastiplný príbeh migrantov, ktorí museli utiecť, aby si zachránili holý život. Nežný vzťah manželov Nuriho a Afry, ktorí vytrhnutí z koreňov, bezradní, zúfalí a zúbožení skončili v chladnom Anglicku, dojíma čitateľa k slzám.

Autorka rozpráva sugestívny a autentický príbeh o strate vlasti, sile smútku a moci lásky, o odvahe, ľudskosti a nezlomnej nádeji na nový začiatok. Jej kniha preniká do podstaty utečeneckej krízy hlbšie než ohurujúce novinové titulky a prináša pôsobivé scény s nesmiernym citom pre detail.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
390247
Názov
Včelár z Allepa
EAN/ISBN
9788022210928
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Christy Lefteri
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/06
Rozsah
256
Rozmer
147×229
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

kniznicaJB 5 z 5
22.07.2020 15:35:08

Veľmi silný príbeh, ktorých sa denne odohrávajú tisícky. Pozeráme na nich cez prsty, bojíme sa ich. A pritom nepoznáme príbehy, ktoré si so sebou nesú. Migranti. Doma strácajú všetko – domovy, blízkych, nádej, budúcnosť a vydávajú sa na strastiplnú cestu, kde sú menej ako zvieratá. A na nej im vezmú aj to posledné – dôstojnosť. V krajine, kde sa nakoniec dostanú, ktorá im je cudzia nielen prírodou, ale aj ľuďmi, zvykmi, prežívajú s prázdnymi dušami a chcú sa vrátiť domov. Veľmi ľudský príbeh o odvahe, ale aj o zmarených nádejach a strachu, bolesti a hlavne o tom, ako sa dvaja ľudia vyrovnávajú so stratou syna. Každý inak, vzájomne sa vzďaľujú, každý vo svojom svete. Nájsť cestu k sebe je ťažké. Prečítajte si túto knihu. Určite vás prinúti pozerať sa na veľa vecí inak. Majstrovské dielo o tom, čo môže spraviť človek človeku. Odporúčam prečítať. Kniha na ktorú sa nezabúda. Obálka knihy je krásna, ako keby bola súčasťou textu, vystihuje atmosféru príbehu.