Dragún jeho veličenstva - Miroslav Majerník Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Dragún jeho veličenstva

Miroslav MajerníkMiroslav Majerník2020/06 SVK slovensky

Kniha: Dragún jeho veličenstva - 1. vydanie - Miroslav Majerník
8,92
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 390245
Ušetríte až 1,98 € z bežnej ceny 10,90
A navyše získate 8 vernostných bodov

Kniha: Dragún jeho veličenstva

Tento strhujúci, historický, dobrodružný, aj vzrušujúci protivojnový román, ktorý je štvrtou autorovou knihou, sa začal rodiť už v jeho detstve, keď autor často počúval rozprávanie starého otca a jeho rovesníkov o zážitkoch z prvej svetovej vojny. Ich príbehy keď mladý muži plní nadšenia zanechávajúc doma svoje lásky, manželky a blízkych mohli preukázať česť svojej vlasti a cisárovi ho fascinovali. Vtedy tieto spomienky na časy, keď títo starci boli mladí, budúci spisovateľ ako malý chlapec vnímal ako zábavu, rozprávku, ktorá akoby vychádzala z akýchsi dávno zabudnutých čias a v nijakom prípade nemôže byť pravdivá, lebo toľko zvratov a krutosti sa nemohlo v živote prihodiť nikomu. Neskôr, ako dospelý, sa zahrúžil do štúdia historických faktov a pochopil, že všetko, čo v detských rokoch zažíval ako fantazírovanie starých mužov, bolo tragickou skutočnosťou v boji o moc, ovládnutie sveta aj za cenu nezmyselných nevinných obetí prostých ľudí. Neuveriteľne strastiplnú vojnovú cestu svojho starého otca, dragúna Franca, ponúka autor čitateľovi v drsnej, krvavej, neľútostnej, niekedy i láskavo-humornej autentickosti, napriek všetkému plnej odvahy i nádeje, čo azda pomáhalo i pomohlo tieto krutosti prežiť.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
390245
Názov
Dragún jeho veličenstva
EAN/ISBN
9788082021267
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Miroslav Majerník
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/06
Rozsah
240
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Dragún jeho veličenstva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.