Kniha Aj dráma je len človek - Miloš Mistrík | kníhkupectvo Literama.sk

Aj dráma je len človek

Miloš MistríkVydavateľstvo SSS2004 SVK slovensky

Kniha: Aj dráma je len človek - Miloš Mistrík
4,05
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 38959
Ušetríte až 0,23 € z bežnej ceny 4,28
A navyše získate 4 vernostné body

Kniha: Aj dráma je len človek

Portréty štyroch dramatikov strednej generácie – Viliama Klimáčka, Laca Keratu, Pavla Janíka a Silvestra Lavríka – prispievajú k poznaniu dnešného stavu, v ktorom sa táto oblasť tvorby u nás nachádza. Náčrty to nie sú láskavo zhovievavé, autor má nejednu kritickú pripomienku, ale každému z dramatikov uznáva aj ich pozitíva. Čitateľovi predkladá analytickú fresku založenú na hĺbkových poznatkoch umeleckého diela a okorenenú prenikavými a vtipnými postrehmi, čím spoľahlivo spĺňa svoj cieľ: zaznamenať premeny poetiky súčasnej dramatiky. Predmetom divadla je človek a každý dramatik je tiež iba človek s dobrými i horšími stránkami, názormi a postojmi, ktoré sa spätne premietajú do jeho diela. Autor knihy teda neskrýva, že za analýzami možno hľadať nielen umelecký svet slovenskej drámy a myšlienkové obzory našich dramatikov, ale aj obraz človeka na prelome tisícročí, ako ho spomínaní spisovatelia vykreslili.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
38959
Názov
Aj dráma je len človek
EAN/ISBN
9788080611361
Autor
Miloš Mistrík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2004
Rozmer
110×180×10
Hmotnosť
0,15
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Aj dráma je len človek zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.