Šesťdesiat básní - Martin Vladik Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Šesťdesiat básní

Martin VladikVydavateľstvo SSS • 2020/05SK slovensky

Kniha : Šesťdesiat básní - 1. vydanie
Kúpiť
7,55
Katalógové číslo: 389407
Ušetríte až 1,35 € z bežnej ceny 8,90
A navyše získate 7 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Šesťdesiat básní

Vladikov výber šesťdesiatich básní potvrdzuje, že jeho poetické videnie, jeho básnický svet a on ako básnik vo svete, nie je v optike umenia pre umenie, ale pre človeka. Jeho poézia sa vynára "na pokyn bytia". To je jeho základný básnický postulát a on sa vinie cez celú jeho tvorbu, vyviera z jeho prvých básní, z jeho TÚŽBY (básnickej zbierky z roku 1993) až po ČAS POZNANIA (básnickej zbierky z roku 2010).

František Ruščák jazykovedec a básnik na margo novej knižky poézie napísal: "Známy slovenský básnik Martin Vladik sa vybranými šesťdesiatimi básňami zo svojich predchádzajúcich siedmich zbierok prezentuje ako človek s evidentne fungujúcim viacrozmerným videním jeho i nášho sveta a človeka v ňom. Takéto videnie nie je bežné - je to osudovo prisúdená výnimočnosť tým ľuďom, ktorí ju vedia (lebo tak chcú) dať do služieb metatextovo stvárnených výpovedí, do služieb poézie ako výsostne estetického znaku."

Nová básnická zbierka Šesťdesiat básní, ktorú ilustroval Peter Pollág, je významné slovesno-umelecké posolstvo, ktoré vychádza v správnom čase a na správnom mieste. Vyžaruje z nej vnútorná krása, citlivé, priam až láskavé chápanie ľudskej podstaty.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
389407
Názov
Šesťdesiat básní
EAN/ISBN
9788082021236
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Martin Vladik
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/05
Rozsah
104
Rozmer
120×210 mm
Hmotnosť
0,26
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Šesťdesiat básní zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.