Chlapec, krtko, líška a kôň - Charlie Mackesy Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Chlapec, krtko, líška a kôň

Charlie Mackesy • TATRAN • 2020/05SK slovensky

Kniha : Chlapec, krtko, líška a kôň - 1. vydanie
Kúpiť
13,76
Príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti láskavosti
Katalógové číslo: 388582
Ušetríte až 4,14 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Chlapec, krtko, líška a kôň

I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa.

Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť. Práve týmto čitateľom, ale nielen im, je určená kniha Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky.

Osamelý chlapec stretne krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom.

Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou.

Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné.

Príbeh prekvapuje jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém, dôkaz, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom.

Kniha právom očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť. Jednoznačne ju možno opatriť sprofanovanou visačkou „bestseller“.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
388582
Názov
Chlapec, krtko, líška a kôň
EAN/ISBN
9788022211024
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Charlie Mackesy
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/05
Rozsah
128
Rozmer
165×215 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
23%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (1)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Silvia 22.07.2020 13:14:14

Táto nádherná poetická knižka s ešte krajšími ilustráciami dopraje príjemný odpočinok alebo dodá odvahu či zamyslenie svojim výstižným obsahom v stručne, ale o to silnejšie formulovaných vetách. Vskutku dojímavé dielo ako celok, ale i po otvorení na akejkoľvek strane vám myšlienka spríjemní deň. Odporúčam všetkým, ktorí si obľúbili Malého princa, či hľadajú potešujúci darček pre dieťa, ale i dospelého.