X sposobov, ako zomriet - Stefan Ahnhem Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

X sposobov, ako zomriet

Stefan AhnhemIKAR • 2020/09SK slovensky

Kniha : X sposobov, ako zomriet - 1. vydanie
Kúpiť
12,65
Katalógové číslo: 388565
Ušetríte až 2,25 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:
Séria kníh: Detektív Fabian Risk
Detektív Fabian Risk
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: X sposobov, ako zomriet

Ďalší napínavý príbeh s vyšetrovateľom Fabianom Riskom!

V skorý letný večer vypláva z móla raanskeho prístavu gumový čln. Sedí v ňom jediný muž a na chrbte má pripevnený meč. Hráč. Jeho úlohu mu nadiktovali kocky: niekto musí zomrieť. Kto to bude, nevie ani on sám.

Komisár Fabian Risk a jeho kolegovia sú zmätení. Vrah si zrejme vyberá obete náhodne, a preto nezanecháva nijaké stopy.

Helsingborg už nie je idylickým miestom na švédskom pobreží, akým bývalo. Helsingborská polícia je v posledných týždňoch zaujatá vyšetrovaním viacerých komplikovaných vrážd, ktoré zdanlivo spolu nesúvisia. Keď sa už zdá, že prípady sa im podarilo vyriešiť, objaví sa nová obeť. Kriminalisti vrátane Fabiana Riska musia pripustiť, že sa mýlili, a pokračovať v love na človeka, ktorý na zabitie nepotrebuje motív, zato pozná nesmierne množstvo spôsobov, ako to urobiť.

Úryvok z obsahu knihy

Napokon si uvedomil, že jestvuje iba jediný spôsob, ako ich umlčať. Preto vzal zbierku šesťstranných kociek z eloxovaného hliníka.

Vybral jednu z nich, aby mu povedala, či vôbec má pokračovať. Jednotka, dvojka alebo trojka znamenajú áno, štvorka, päťka alebo šestka sú nie. Hodnú chvíľu kockami triasol, potom ich hodil na vystretý zelený filcový obrus.

Dvojka.

Inými slovami, kocka chce, aby sa spýtal. Znova ju vzal, zavrel oči, keď ňou triasol. Napokon ju pustil. Zostávalo už iba otvoriť oči a pozrieť sa, či povedala áno alebo nie. Iba ako iba, pomyslel si a nechal oči zatvorené. V hre bolo predsa dospievanie a väčšia časť života Ester Landgrenovej.

Práve chcel otvoriť oči, keď sa bytom až k nemu šíril zvuk zvončeka pri dverách, ktorý mu išiel na nervy. Takmer nikto nikdy nezvonil, a hoci sa na to mohol vykašlať a pokračovať, pokazilo mu to náladu.

Aby mohol vychutnať rozhodnutie kociek, potreboval pokoj.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
388565
Názov
X sposobov, ako zomriet
EAN/ISBN
9788055174204
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Stefan Ahnhem
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/09
Rozsah
400
Rozmer
227×145×35 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

X sposobov, ako zomriet zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.