Krajina krásnych ľudí

Martin Kasarda

SVK Slovensky IKAR2020/09

Kniha: Krajina krásnych ľudí - 1. vydanie - Martin Kasarda
Spoločenský román o prítomnosti a možnej desivej budúcnosti krajiny, v ktorej jedinými najvyššími hodnotami je krása a zdravie
Katalógové číslo: 386997 viac »
11,46

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Krajina krásnych ľudí

Chceli by ste žiť v krajine, kde sú všetci ľudia pekní a šťastní, odhodlaní žiť zdravo? V krajine, ktorá sa dobre postará o starých, chorých a postihnutých?

Príbeh romantickej lásky Benjamína a Márie, ktorý sa zrodil nad smrteľnou posteľou starého otca, sa postupne mení na nočnú moru. Krása sa stáva meradlom úspechu. A ak medzi vyvolených nepatríte? Nechceme vás na očiach, decentne vás odstránime. Ale tak, aby všetci tlieskali.

Napínavý spoločenský román o prítomnosti a možnej desivej budúcnosti hovorí o tom, čo by sa stalo, keby sa moci ujala skupina, ktorá krásu a zdravie vyhlási za najdôležitejšie hodnoty. A kto sa nebude chcieť prispôsobiť, pôjde z kola von.

Zachráni svet skutočná láska? Sú medzi nami takí, ktorí si zachovajú ľudskosť?

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
386997
Názov
Krajina krásnych ľudí
EAN/ISBN
9788055173054
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Martin Kasarda
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/09
Rozsah
296
Rozmer
200×125×27 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%
Úryvok z obsahu knihy...

Máme pre vás úryvok z knihy na prečítanie. Čo poviete, páči sa vám táto kniha?

– Áno, ľudia umierajú, pán primár, sme na geriatrii a je to prirodzené. Za tie roky, čo ste tu, by vám to malo pripadať ako úľava, nie ako tragédia.

– Ste zdravotnícky pracovník, pán Koleman. Vašou prioritou je zachraňovať ľudské životy, nie takto hovoriť o smrti.

– Našou zdravotníckou prioritou, pán primár, by malo byť dopriať ľuďom dôstojnosť. A výber, slobodu, rozhodovanie. Nie ich viesť do stavu, do akého ich vieme technologicky doviesť.

– Čo tým myslíte?

– Pán primár, príroda sa správa normálne a súčasťou normálneho je zrod, život a smrť. Dôstojná a dobrá smrť je však medzi ľuďmi vzácnosť. Niekedy sa mi zdá, pán primár, že naša práca je nadliečbou. Že predlžujeme život tam, kde by dôstojná pani s kosou už dávno a dobre život ukončila.

– To nemyslíte vážne, pán kolega! Život je najväčšia hodnota a našou úlohou je liečiť. Zdravotný brat Koleman sa pozrel na MUDr. Medrického tými svojimi uhrančivými očami.

– Nie sme bohovia, pán primár. Naozaj, ale tým bohom kazíme prácu, chceme sa im vzoprieť.

– Hippokratova prísaha ma zaväzuje brániť život.

– Ale Hippokrates nepoznal umelé srdce alebo dialýzu. A vy sám, pán primár, vy ste kresťan. Prečo tých ľudí nepúšťate do kráľovstva nebeského a kazíte tomu vášmu zázračnému Bohu džob? Nech si berie svoje duše? Bojíte sa, že pôjdu do pekla?

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Krajina krásnych ľudí zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.