Na zlých miestach Zoznámte sa so smrťou - Joy Fieldingová Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Na zlých miestach

Zoznámte sa so smrťou

Joy FieldingováIKAR • 2020/04SK slovensky

Kniha : Na zlých miestach - Zoznámte sa so smrťou - 1. vydanie
Kúpiť
11,38
Rande dohodnuté cez internet neprinesie šťastný a láskyplný vzťah, ale pomalú a bolestnú smrť
Katalógové číslo: 379530
Ušetríte až 2,52 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Na zlých miestach

Zoznámte sa so smrťou

Zoznamovanie sa cez internet je riskantné: čo vás čaká v najbližšej správe od neznámeho muža? Sympatický pozdrav alebo nevyžiadaná oplzlá fotografia? Je tajomný cudzinec rovnako príťažlivý aj v reálnom živote alebo má o desať rokov a pätnásť kíl viac? A keď vás pozve k sebe domov, ako viete, že tam nečíha nebezpečenstvo?

Mladá žena Paige, jej sesternica a odveká rivalka Heather, najlepšia priateľka Chloe a mama Joan si stiahnu mobilnú aplikáciu zoznamovacej stránky, vytvoria si profil a dúfajú, že sa preklikajú k láske a šťastiu. Každú k tomu privedie iná forma zúfalstva – rozvod, nuda, partnerská nevera či smrť milovaného manžela. Ale jedna z nich si nevedomky dohodne rande so zabijakom a rozbehnú sa preteky so smrťou.

Muž s prezývkou Ten pravý ihneď v profile dobre vie, že dokonalým zovňajškom, podmanivým úsmevom a šarmantným vtipkovaním zvyčajne ľahko umlčí akékoľvek prípadné pochybnosti neznámych žien, ktoré s ním bez obáv odídu domov. Za zatvorenými dverami prenajatého bytu už na ne čaká večera s vínom pri sviečkach... a na záver bolesť a pomalá mučivá smrť.

Z anglického originálu All the Wrong Places (Ballantine Books, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 2019) preložila Jana Melcerová.

Úryvok z obsahu knihy

Muž sa usmeje na ženu, ktorá sedí pri stole oproti nemu a všimne si, že sa jej po lícach kotúľajú slzy. V bare U Anthonyho sa s ňou stretol ani nie pred dvoma hodinami a teraz sa správa neslušne a necitlivo.

„Povedzme o šiestej?“ povie muž do telefónu.

„Šiesta mi vyhovuje.“

„Už to nezrušíš na poslednú chvíľu?“

„Budem tam presne o šiestej.“

„Nie!“ vykríkne nečakane jeho spoločníčka pri dnešnej večeri. „Nechoď...“

Muž je okamžite na nohách a zaženie sa rukou ponad stôl, aby jej uštedril tvrdú facku. Udrie ju tak zúrivo, že stolička, ku ktorej je bezpečne pripútaná s rukami v želiezkach za chrbtom, zabalansuje na zadných nohách a slučka okolo krku sa napne. Muž sa pozerá, ako žena zúfalo lapá dych. Ešte minútu sa bude zbytočne hádzať a pravdepodobne upadne do bezvedomia.

Muž na to nie je pripravený, ešte s ňou neskončil.

„Čo to bolo?“ opýta sa žena, ktorá si hovorí Poľný kvet.

„Čo máš na mysli?“ pokojne odpovie muž protiotázkou a obíde stôl, aby zastavil rozknísanú stoličku a zakryl zúfalej žene ústa rukou. „Ó, asi len televízor.“

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
379530
Názov
Na zlých miestach
Podnázov
Zoznámte sa so smrťou
EAN/ISBN
9788055171081
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Joy Fieldingová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/04
Rozsah
384
Rozmer
200×125×34 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (1)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Dominik 01.04.2020 13:58:49

Na zlých miestach nemožno považovať za klasickú kriminálku, v ktorej autorka opisuje vyšetrovanie vraždy, a kde na konci knihy zistíte, či páchateľa odhalia alebo nie. Fieldingová k zápletke pristupovala svojským spôsobom. Jej štýl poháňa dejovú líniu dopredu, a núti vás pokračovať v čítaní. Silnou stránkou sú aj postavy románu, kde autorka využíva viaceré vekové kategórie; a čitateľ môže sledovať odlišnosti v ich správaní. Aj napriek vynikajúcemu námetu a dobre vykresleným postavám, ktoré sa vám veľmi rýchlo dostatnú pod kožu, možno nájsť v autorkinom počine niekoľko nedostatkov. Boli to najmä hluché miesta v prvej polovici príbehu, kde sa snažila čitateľa zorientovať v spleti vzťahov medzi jednotlivými postavami. V druhej polovici príbehu však prevládala akcia, a tú zvládla Fieldingová na výbornú.