3 minúty do súdneho dňa

Skutočný príbeh o najväčšej špionážnej afére v dejinách USA a Európy

Joe Navarro

Grada Publishing2019/11 SVK Slovensky

Kniha: 3 minúty do súdneho dňa - Skutočný príbeh o najväčšej špionážnej afére v dejinách USA a Európy - Joe Navarro
Katalógové číslo: 379185
Ušetríte až 8,93 € z bežnej ceny 14,99
A navyše získate 6 vernostných bodov
Akcia: Akciová ponuka GRADA
Akciová ponuka GRADA
Zľava! Akcia!
6,06
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: 3 minúty do súdneho dňa

Skutočný príbeh o najväčšej špionážnej afére v dejinách USA a Európy

PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ

Skutočný príbeh dvoch výnimočných mužov sa odohráva na konci studenej vojny. Je šokujúcou výpoveďou o tom, ako Amerike a celému západnému svetu reálne hrozil totálny zánik kvôli rozsiahlemu úniku tajných vojnových plánov a strategických informácií o jadrových zbraniach.

Keď Joe Navarro v roku 1988 nastúpil k FBI, bol jedným z najmladších agentov. Vyznačoval sa však jedinečnou schopnosťou čítať reč tela. Pri bežnom rozhovore s bývalým americkým vojakom menom Rod Ramsay si Navarro všimol, že pri zmienke o inom vojakovi, ktorý bol nedávno zadržaný v Nemecku pre podozrenie zo špionáže, sa mu zachvela ruka. Nasledovalo vyšetrovanie, ktoré nemá obdobu: dvojročný súboj medzi Navarrom a zradcom USA. Všetko sťažovala Ramsayova brilantnosť. Nielenže mal výnimočnú fotografickú pamäť, ale aj mimoriadne vysoké IQ...

Aby Navarro získal od podozrivého všetky potrebné informácie, musel sa stať šachovým majstrom plánujúcim dvadsať ťahov dopredu. Celé toto súperenie prebiehalo na pozadí rozpadu Sovietskeho zväzu, v nestabilnej dobe, kedy hrozilo veľmi reálne riziko, že by sa čelní predstavitelia kolabujúcej veľmoci mohli rozhodnúť pre zničujúci útok. Keby ku konfliktu došlo, boli by Sovieti v obrovskej výhode: Navarrovi sa totiž podarilo zistiť, že jeho podozrivý poskytol Sovietom všetko, čo potrebovali k totálnemu zničeniu Ameriky.

Kniha 3 minúty do súdneho dňa je skutočným príbehom odhodlaného hrdinu, ktorý sa dokázal vybičovať k ťažko pochopiteľnej vytrvalosti vedúcej až k úplnému vyčerpaniu. Príbehom, ktorý vyvoláva znepokojivé úvahy o tom, aké riziká môžu aj dnes hroziť pri vyzradení tých najcitlivejších štátnych tajomstiev.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
379185
Názov
3 minúty do súdneho dňa
Podnázov
Skutočný príbeh o najväčšej špionážnej afére v dej
EAN/ISBN
9788080900403
Forma
Pevná
Autor
Joe Navarro
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/11
Rozsah
352
Rozmer
144×207
Hmotnosť
0,52
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
59%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
3 minúty do súdneho dňa zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.