Matematické a informatické tabuľky pre základné školy

Erika Tomková

MUSICA LITURGICA, s. r. o.2018 SVK Slovensky

Kniha: Matematické a informatické tabuľky pre základné školy - Erika Tomková
Katalógové číslo: 376076
Ušetríte až 0,49 € z bežnej ceny 9,50
A navyše získate 9 vernostných bodov
9,01
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Matematické a informatické tabuľky pre základné školy

Matematická časť tabuliek: -prvé slovenské tabuľky z matematiky a informatiky (doteraz vychádzali iba ako preklad českých tabuliek, vzhľadom k tomu je značne spresnené aj názvoslovie), -publikácia spracúva všetky témy inovovaného štátneho vzdelávacieho programu predmetu matematika pre druhý stupeň ZŠ (ISCED2) - oproti starým tabuľkám sú doplnené niektoré obrázky z geometrie, -spresnené hodnoty druhých a tretích odmocnín i goniometrických funkcií, -ukážky práce s tabuľkami, ktoré nájde po každom rozsiahlejšom celku, -nájdete tu zoznam prvočísel od 2 do 2 017, faktoriály, graficky znázornený vzťah medzi číselnými obormi, názvy operandov pri matematických operáciách, Pascalov trojuholník a jednoduché príklady na jeho využitie, všetky siete kocky, nachádza sa tu rozšírená tabuľka matematických symbolov a vzorcov, -sú tu grafické pomôcky na premeny dĺžkových, obsahových, objemových a hmotnostných jednotiek, i návod na premenu neperiodických a periodických desatinných čísel na zlomky, -novo zaradená je finančná matematika. Úplne nová časť Informatika: -prehľad poznatkov z oblasti výpočtovej techniky a informatiky -prvý raz prehľad informácií o číselných sústavách a spôsobe prevodu čísiel z jednej sústavy do druhej, -nájdete tu mocniny čísla 2 od 20 až po 232, definície základných jednotiek používaných v informatike (bit a bajt), ako aj ich násobky, -základnú množinu znakov ASCII tabuľky s kódmi od 0 po 127 (písmená, číslice a riadiace znaky), -základné informácie o harddisku a jeho častiach (povrch, stopa, sektor, cylinder, alokačný blok) aj o rôznych druhoch konektorov, -najpoužívanejšie klávesové skratky aj rozsiahly anglicko-slovenský slovník výpočtovej techniky, -najčastejšie oznamy a chybové správy, s ktorými sa môžete pri práci s počítačom či tabletom stretnúť, -bohatý zoznam skratiek používaných vo výpočtovej technike a v informatike spolu s ich anglickým a slovenským významom, -informácie o druhoch a generáciách počítačov i o počítačoch vyrábaných na Slovensku, o najznámejším operačným systémom a verziám Windowsu, programovacích jazykoch, vysvetľujeme význam niektorých prípon súborov, -zoznam internetových domén i zoznam užitočných www stránok pre študentov aj na praktické použitie, -zoznam skratiek používaných pri chatovaní a v mailoch. -tabuľka doplnkových kódov, definíciu inverzného a doplnkového kódu a spôsob ich použitia. Nechýba ani tabuľka operácií s výrokmi, operátory používané pri logických operáciách a de Morganove pravidlá.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
376076
Názov
Matematické a informatické tabuľky pre základné šk
EAN/ISBN
9788089700141
Forma
Brožovaná
Autor
Erika Tomková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018
Rozsah
176
Rozmer
148×210
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Matematické a informatické tabuľky pre základné školy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.