Informatické tabuľky pre základné školy

Ľubomír Mazán

MUSICA LITURGICA, s. r. o.2018 SVK Slovensky

Kniha: Informatické tabuľky pre základné školy - Ľubomír Mazán
Katalógové číslo: 376075
Ušetríte až 0,18 € z bežnej ceny 5,40
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,22
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Informatické tabuľky pre základné školy

Informatické tabuľky ponúkajú: -prehľad poznatkov z oblasti výpočtovej techniky a informatiky -prvý raz prehľad informácií o číselných sústavách a spôsobe prevodu čísiel z jednej sústavy do druhej, -nájdete tu mocniny čísla 2 od 20 až po 232, definície základných jednotiek používaných v informatike (bit a bajt), ako aj ich násobky, -základnú množinu znakov ASCII tabuľky s kódmi od 0 po 127 (písmená, číslice a riadiace znaky), -základné informácie o harddisku a jeho častiach (povrch, stopa, sektor, cylinder, alokačný blok) aj o rôznych druhoch konektorov, -najpoužívanejšie klávesové skratky aj rozsiahly anglicko-slovenský slovník výpočtovej techniky, -najčastejšie oznamy a chybové správy, s ktorými sa môžete pri práci s počítačom či tabletom stretnúť, -bohatý zoznam skratiek používaných vo výpočtovej technike a v informatike spolu s ich anglickým a slovenským významom, -informácie o druhoch a generáciách počítačov i o počítačoch vyrábaných na Slovensku, o najznámejším operačným systémom a verziám Windowsu, programovacích jazykoch, vysvetľujeme význam niektorých prípon súborov, -zoznam internetových domén i zoznam užitočných www stránok pre študentov aj na praktické použitie, -zoznam skratiek používaných pri chatovaní a v mailoch. -tabuľka doplnkových kódov, definíciu inverzného a doplnkového kódu a spôsob ich použitia. Nechýba ani tabuľka operácií s výrokmi, operátory používané pri logických operáciách a de Morganove pravidlá.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
376075
Názov
Informatické tabuľky pre základné školy
EAN/ISBN
9788089700134
Forma
Brožovaná
Autor
Ľubomír Mazán
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018
Rozsah
60
Rozmer
148×210
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Informatické tabuľky pre základné školy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.