Tetovač z Auschwitzu

Podľa skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovcov

Heather Morrisová

IKAR2019/09 SVK Slovensky

Kniha: Tetovač z Auschwitzu - Podľa skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovcov - 2. vydanie - Heather Morrisová
Katalógové číslo: 370090
Ušetríte až 1,81 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Séria kníh: Tetovač z Auschwitzu
Tetovač z Auschwitzu
Titul je zaradený v tejto sérii
Kolekcia titulov: Holokaust

Holokaust

Termínom Holokaust sa označuje systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, nábož… Zistiť viac...
13,09
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Tetovač z Auschwitzu

Podľa skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovcov

Tetovač z Auschwitzu je román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Lale v tábore dostal prácu tetovača. Jeho povinnosťou bolo číslovať väzňov, ktorých nacisti po selekcii nechali nažive, teda vpichávať im do predlaktí čísla s neodstrániteľným atramentom – jeden z najsilnejších symbolov holokaustu. Minimálnu slobodu pohybu, ktorú mu umožňovala táto práca, využíval na získavanie potravín výmenou za šperky a peniaze po zavraždených Židoch. Nejedného spoluväzňa tak zachránil pred vyhladovaním. Jemu hrozila za túto činnosť smrť, mnohí iní jej vďačili za prežitie.

Jedného dňa sa do radu na tetovanie postavilo vystrašené mladé dievča… Pre Laleho – fičúra, frajera a trochu aj dobrodruha – to bola láska na prvý pohľad. Zaumienil si, že popri vlastnom prežití urobí všetko pre to, aby prežila aj Gita.

To, čo robí túto knihu zvlášť pozoruhodnou, je Laleho životný elán. Vedel, aký osud nacisti chystajú jemu aj ostatným väzňom, on sa však rozhodol nepoddať neľudskosti tábora, zachovať si dôstojnosť, osobnú integritu a žiť najplnšie, ako to bude možné.

Napriek všetkej svojej drsnosti je Tetovač z Auschwitzu príbehom nádeje a odvahy, a hoci to znie neuveriteľne, aj príbehom veľkej lásky.

Druhé vydanie knihy obsahuje nové fotografie a dokumenty, ako aj ďalšie doplňujúce texty autorky z jej návštevy v Krompachoch a v koncentračnom tábore Birkenau v Poľsku.

Z anglického originálu The Tattooist of Auschwitz (Zaffre, an imprint of Bonnier Zaffre, a Bonnier Publishing company, London 2018) preložil Peter Fridner.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
370090
Názov
Tetovač z Auschwitzu
Podnázov
Podľa skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovcov
EAN/ISBN
9788055170442
Forma
Viazaná
Poznámka
2. vydanie
Autor
Heather Morrisová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/09
Rozsah
272
Rozmer
200×125×25 mm
Hmotnosť
0,38
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Tetovač z Auschwitzu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.