Penguin Reader Level 2: How to Turn Down a Billion Dollars

GBR Anglicky SLOVART

Kniha: Penguin Reader Level 2: How to Turn Down a Billion Dollars
Katalógové číslo: 369408 viac »
Ušetríte až 0,67 € z bežnej ceny 8,95
A navyše získate 8 vernostných bodov
8,28
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
U dodávateľa

Kniha: Penguin Reader Level 2: How to Turn Down a Billion Dollars

At twenty-one years old, product design student Evan Speigel developed the social network Snapchat. Just two years later, he shocked the world by turning down a three-billion-dollar offer from Facebook. This is the inside story on how Snapchat grew from a dorm room idea into a multi-billion-dollar company.Penguin Readers is a series of the best new fiction, essential non-fiction and popular classics written for learners of English as a foreign language. Beautifully illustrated and carefully adapted, the series introduces language learners around the world to the bestselling authors and most compelling content from Penguin Random House. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework and include language activities that help readers to develop key skills.How to Turn Down a Billion Dollars- The Snapchat Story, a Level 2 Reader, is A1+ in the CEFR framework. Sentences contain a maximum of two clauses, introducing the future tenses will and going to, present continuous for future meaning, and comparatives and superlatives. It is well supported by illustrations, which appear on most pages.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
369408
Názov
Penguin Reader Level 2: How to Turn Down a Billion
EAN/ISBN
9780241397725
Forma
Mäkká
Druh tovaru
Kniha
Rozmer
198 x 129 mm
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
Sadzba DPH
10%
Zľava
7%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Penguin Reader Level 2: How to Turn Down a Billion Dollars zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.