Axel Vervoordt: Portraits of Interiors

SLOVART GBR Anglicky

Kniha: Axel Vervoordt: Portraits of Interiors
Katalógové číslo: 367360
Ušetríte až 5,34 € z bežnej ceny 75,95
A navyše získate 70 vernostných bodov
70,61
Do Vianoc: NIE
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
Skladom u dodávateľa

Kniha: Axel Vervoordt: Portraits of Interiors

Seventeen homes demonstrate how Axel Vervoordt incorporates nature, art, and timeless interiors to create living spaces that encourage self-reflection, inspiration, and happiness. For a half century, Axel Vervoordt's vision has been defined by a continual quest for harmony, beauty, and the creation of interior atmospheres that are rooted in the past, connected to the future, and imbued with today's comforts. These eighteen residences--from an urban New York penthouse or Moscow apartment to a waterfront estate in New England, and from a Tokyo dwelling to a Bordeaux wine château or a Wabi-Sabi farmhouse--reveal how art complements architecture and the elements of nature in an alchemy of Vervoordt expression. Portraits of each residence--including the Vervoordts' own homes in Venice and Belgium--feature sweeping vistas of the surrounding landscape and a tour through the interiors. Each detail--from the materials used to the graceful placement of a well-chosen object--offers deep insight into the Vervoordt design approach and abiding principles for living and working well.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
367360
Názov
Axel Vervoordt: Portraits of Interiors
EAN/ISBN
9782080203755
Forma
Tvrdá
Druh tovaru
Kniha
Rozmer
305 x 230 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
Sadzba DPH
10%
Zľava
7%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Axel Vervoordt: Portraits of Interiors zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.