Smrť v jazere

Najtemnejší prípad doktora Thorndyka

Richard Austin FreemanEurópa2019/07 SVK slovensky

Kniha: Smrť v jazere - Najtemnejší prípad doktora Thorndyka - Richard Austin Freeman
10,53
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Absolútna detektívna klasika!
Katalógové číslo: 363213
Ušetríte až 1,46 € z bežnej ceny 11,99
A navyše získate 10 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tieto knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...

Kniha: Smrť v jazere

Najtemnejší prípad doktora Thorndyka

Richard Austin Freeman (1862 - 1943), podobne ako jeho slávny spisovateľský predchodca sir Arthur Conan Doyle, bol pôvodným povolaním lekár. Svoje medicínske poznatky a metódy práce dokázal dobre zužitkovať aj vo svojej literárnej tvorbe: stal sa duchovným otcom literárnej postavy prvého vedeckého detektíva, súdneho lekára Dr. Thorndyka, predobrazu dnešných forenzných vyšetrovateľov. Ešte aj dnes dýchajú jeho pátrania čarom a milou patinou zaprášeného chemického laboratória s Bunsenovým horákom.

Dr. John Thorndyke - impozantný gentleman s neodmysliteľným zeleným kufríkom, v ktorom si nosí prenosné laboratórium, je predchodcom dnešného žánru forenznej detektívky. Nadväzuje na vedeckú, „chemickú" stránku svojho predobrazu - slávneho Sherlocka Holmesa.

R. Austin Freeman vo svojich detektívnych príbehoch kladie dôraz na perfektne prepracovanú technickú stránku zločinu a pri jeho vyšetrovaní na vedecké skúmanie materiálnych stôp. Kosti zavraždených obetí spievajú: Dr. Thorndyke hovorí, že každý predmet vie zaspievať svoju pieseň, ak pozorne nastražíme uši.

Všetky experimenty a teórie, ktoré spisovateľ autor využil vo svojich detektívkach, ako vedec aj sám otestoval v laboratóriu. Na základe poznatkov špecializovaných vied Dr. Thorndyke s brilantnou logikou vyvodzuje svoje neotrasiteľné závery, vedúce k odhaleniu vraha.

Richard Austin Freeman má významné miesto vo vývine detektívneho žánru: ako prvý ešte pred pátrom Knoxom sformuloval detektívne pravidlá fair play a vyskúšal si aj experiment tzv. príbehu obráteného naruby (inverted story).

S prekladom jeho detektívneho románu prichádza k nášmu čitateľovi absolútna detektívna klasika.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
363213
Názov
Smrť v jazere
Podnázov
Najtemnejší prípad doktora Thorndyka
EAN/ISBN
9788089666768
Forma
Viazaná
Autor
Richard Austin Freeman
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/07
Rozsah
224
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Smrť v jazere zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.