Príbeh slovenskej koruny

Marián TkáčPostScriptum, s.r.o.2019 SVK slovensky

Kniha: Príbeh slovenskej koruny - 1. vydanie - Marián Tkáč
5,64
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 362653
Ušetríte až 0,86 € z bežnej ceny 6,50
A navyše získate 5 vernostných bodov

Kniha: Príbeh slovenskej koruny

Kniha prináša pohľad do obdobia vzniku novodobej slovenskej meny v roku 1993 a na súvislosti, ktoré tento proces sprevádzali. Autor bol priamym účastníkom predmetných udalostí, najprv ako námestník ministra financií a potom ako zakladateľ Národnej banky Slovenska poverený jej vedením. Preto jeho svedectvo predstavuje cenný pohľad na zaujímavé a doposiaľ širšej verejnosti zväčša neznáme okolnosti, ktoré sa stali súčasťou našich nedávnych dejín. Patria k nim predovšetkým otázky spojené so slovenskými štátoprávnymi ambíciami, v tomto prípade so zameraním na hospodárske aspekty: delenie majetku, vzťahy v ŠBČS, proces vzniku Národnej banky Slovenska a jej činnosť v prvých dňoch existencie, či menová odluka a vznik samostatnej meny slovenskej koruny. Okrem iného patrí k zásluhám autora, že vyobrazenia na minciach a bankovkách slovenskej koruny, reprezentovali tradičné národné a kresťanské motívy.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
362653
Názov
Príbeh slovenskej koruny
EAN/ISBN
9788089567911
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Marián Tkáč
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019
Rozsah
136
Rozmer
130×200
Hmotnosť
0,16
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Príbeh slovenskej koruny zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.