Vzdelaná

Tara WestoverTATRAN2019/06 SVK slovensky

Kniha: Vzdelaná - Tara Westover
13,33
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Jedna z najúspešnejších kníh roka 2018 v USA
Katalógové číslo: 361265
Ušetríte až 3,57 € z bežnej ceny 16,90
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Vzdelaná

Vzdelaná je úžasná výpoveď o tŕnistej ceste tínedžerky, ktorá očarí a inšpiruje každého čitateľa.

Tara Westoverová sa prvý raz ocitla v triede ako sedemnásťročná. Narodila sa v rodine survivalistov, ktorí žili v horách amerického Idaha. Tam sa pripravovala na koniec sveta tak, že zavárala do zásoby broskyne a spávala s „plnou poľnou“. V lete s mamou, babicou a liečiteľkou, varila bylinné odvary a v zime triedila kovový šrot na otcovom šrotovisku.

Jej otec nedôveroval zdravotníctvu, preto s Tarou nikdy nenavštívili lekára. Rezné rany, otrasy mozgu, dokonca aj popáleniny po výbuchu liečili doma pomocou byliniek. Rodina bola natoľko izolovaná od bežného života, že nikto neriešil, či sa deťom dostáva vzdelanie. A nikto nezasiahol, keď sa starší brat začal správať násilnícky.

Ďalší z Tariných bratov sa dostal na vysokú školu a priniesol jej novinky z ďalekého sveta. Vtedy sa rozhodla vyskúšať nový život. Vďaka samoštúdiu sa jej podarilo zvládnuť matematiku, gramatiku a vedecké predmety na takej úrovni, že spravila test ACT a prijali ju na Brigham Young University. Tam študovala psychológiu, politické vedy, filozofiu a históriu a prvý raz počula o závažných svetových udalostiach ako holokaust a hnutie za občianske práva. Túžba po vzdelaní ju zmenila, prebrázdila kvôli nej oceány, precestovala kontinenty, doviedla ju na Harvard a Cambridgeskú univerzitu. Až potom si začala klásť otázku, či nezašla priďaleko, či ešte nájde cestu domov.

Príbeh rozpráva o hľadaní vlastného ja. Je to príbeh o neoblomnej rodinnej lojalite a o smútku, ktorý sprevádza pretrhnutie najužších väzieb.

Príbeh Tary Westoverovej o dospievaní sa vyznačuje prenikavým postrehom veľkých spisovateľov a zdôrazňuje význam a prínos skutočného vzdelania – schopnosť vidieť život novými očami a ochotu meniť ho.


Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
361265
Názov
Vzdelaná
EAN/ISBN
9788022210294
Forma
Pevná
Autor
Tara Westover
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/06
Rozsah
312
Rozmer
154 x 236 x 30 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

kniznicaJB 5 z 5
26.10.2019 11:26:42

Skutočný príbeh, ktorý vám po prečítaní vezme slová. Autorka opísala svoje detstvo formou spomienok, ako si to pamätá zo svojho pohľadu a toho, ako to ona vnímala. Obsah je strašný, nepochopiteľný. Taký život, aký mala Tara, si nezaslúži nikto. Vlastní rodičia jej vzali detstvo, sny, ideály a brat ju psychicky aj fyzicky týral. Je neuveriteľné, že v tomto prostredí našla silu a vzoprela sa rodine. Tento príbeh potvrdzuje to, aké je vzdelanie dôležité pre slobodu človeka, aby sa dokázal rozhodnúť sám a za svoje rozhodnutia vzal aj zodpovednosť. Odporúčam prečítať.