Vlky z Cally

Temná veža 5

Stephen KingIKAR2019/06 SVK slovensky

Kniha: Vlky z Cally - Temná veža 5 - 1. vydanie - Stephen King
16,70
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 358353
Ušetríte až 3,20 € z bežnej ceny 19,90
A navyše získate 16 vernostných bodov
Séria kníh: Temná veža
Temná veža
Titul je zaradený v tejto sérii
Kolekcia titulov: Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Letnú dovolenku si chce každý poriadne užiť! Nezáleží, či ju budete tráviť pri mori na pláži, alebo doma, hoci aj pod st… Zistiť viac...

Kniha: Vlky z Cally

Temná veža 5

Donedávna posledný pištoľník Roland Deschain so svojím katet a spoločníkmi ďalej putuje lesmi Stredsveta v nádeji, že sa čím skôr dostane k bájnej Temnej veži a zastaví hrozbu, ktorá sa rozprestiera nad svetmi.

Keď sa ocitnú neďaleko mestečka Calla Bryn Sturgis, zistia, že ich sleduje skupina farmárov. Vysvitne, že mesto sa chystajú napadnúť útočníci na sivých koňoch s vlčími maskami. Desiví jazdci z temnej krajiny Hrom sa vracajú približne raz za generáciu a postupne kradnú mestu jeho nevinnú dušu. Postaviť sa im na odpor by znamenalo riskovať všetko, čo farmári v živote majú, preto hľadajú pomoc u štyroch pištoľníkov. Tí si síce na nepriaznivé vyhliadky už zvykli, lenže tentoraz si podľa všetkého nevystačia iba so zbraňami.

Podarí sa Rolandovi a jeho spoločníkom ubrániť bezmocnú komunitu pred záhadnými netvormi a vrátiť sa do New Yorku, aby v ňom zachránili stelesnenie Temnej veže v našom svete pred intrigami zlovestnej spoločnosti Sombra Corporation?

Z anglického originálu Wolves of the Calla (Pocket Books,, a division of Simon & Schuster Inc., New York 2003) preložil Michal Jedinák.

Úryvok z obsahu knihy

Jakova ruka, tá, ktorú si opieral o hrudník, sa zmenila na šmuhu. Vytrhla ruger z dokárovho stisku, oblúkom ho namierila k oblohe a stláčala spúšť, skôr ako Roland spustil vlastnú ruku. Vyzeralo to, že taniere neexplodovali jeden za druhým, ale všetky naraz. Kúsky pršali na čistinu. Niekoľko ich spadlo do ohňa, z pahreby vyletovali iskry a popol. Jeden úlomok zazvonil na Andyho oceľovej hlave.

Roland vymrštil ruky k oblohe, otvorené dlane sa dali okom sotva postrehnúť. Hoci im nič nerozkázal, Eddie a Susannah urobili to isté. Návštevníci z Cally Bryn Sturgis sa zhrozene krčili pred hlukom streľby. A pred jej rýchlosťou.

„Hľaďte na nás a poďakujte sa bohom,“ povedal Roland. Vystrel ruky. Eddie aj Susannah urobili to isté. Eddie chytil tri keramické črepiny. Susannah ich mala päť (a k tomu plytkú reznú ranku na brušku jedného prsta). Roland schmatol zo vzduchu rovných dvanásť padajúcich šrapnelov. Hádam aj na celý tanier, keby ich pozliepal.

Šestica z Cally neveriacky vyvaľovala oči. Benny the Kid si ešte vždy zakrýval uši. Teraz pomaly spustil ruky. Na Jaka sa pozeral ako na ducha alebo na nebeský prízrak.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
358353
Názov
Vlky z Cally
Podnázov
Temná veža 5
EAN/ISBN
9788055166025
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Stephen King
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/06
Rozmer
200×125×50 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vlky z Cally zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.