Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili

Milan Zigo

Iris SK2018 SVK Slovensky

Kniha: Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili - Milan Zigo
Katalógové číslo: 355729
Ušetríte až 1,88 € z bežnej ceny 16,90
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,02
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili

Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili texty prof. Zigu, ktoré vznikali na podnet rozhlasovej redakcie a aj odzneli v rozhlasovej (zvukovej) podobe a ktoré tu čitateľ dostáva v ich pravej, písomnej podobe, aj keď, žiaľ, už len ako filozofický testament autora sú určené najširšiemu publiku, záujemcom o filozofiu i filozofom laikom, hoci majú svoju nespornú výpovednú hodnotu aj pre kolegov profesionálnych filozofov či historikov filozofie. Autor v nich odkrýva historické a kultúrne kontexty, sprevádza nás životnými osudmi mysliteľov, poväčšine dramatickými až tragickými, a prístupnou formou zasväcuje čitateľa do kľúčových filozofických myšlienok od staroveku až po osvietenskú fázu novoveku. Výber jednotlivých postáv zaiste odráža osobné i profesionálne preferencie a zámery prof. Zigu. Jeho práca so slovom a myšlienkou je brilantná a spolu s minucióznou znalosťou konkrétneho historicko-filozofického materiálu je vzorom filozofickej tvorby, hodným nasledovania. Prof. Zigo je filozofický historiograf s absolútnym zmyslom pre zachytenie detailu, čo vôbec neznamená, že by mu unikal celkový pohľad, základná línia. Pri ňom sa však nechce dlho zdržiavať, pretože vie, že práve niektoré detaily sú často to najpodstatnejšie, čo si treba všimnúť a tieto neraz zanedbávané detaily skúma ako fluktuácie, anomálie, modality, deklinácie, deformácie alebo hoci len marginálie či zárodky, tušenia, zlomky, štepy myšlienok...
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
355729
Názov
Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili
EAN/ISBN
9788082000262
Forma
Pevná
Autor
Milan Zigo
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018
Rozsah
510
Rozmer
145×204
Hmotnosť
0,72
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Príbehy veľkých myšlienok a tých, čo ich tvorili zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.