Kniha Ostrov Itongo ...zo špiritistických seáns do srdca ostrova duchov Stefan Grabinski | kníhkupectvo Literama.sk

Ostrov Itongo

...zo špiritistických seáns do srdca ostrova duchov

Stefan GrabinskiEurópa • 2018/11SK slovensky

Kniha : Ostrov Itongo - ...zo špiritistických seáns do srdca ostrova duchov - 1. vydanie
Kúpiť
8,97
Katalógové číslo: 345620
Ušetríte až 1,02 € z bežnej ceny 9,99
A navyše získate 8 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 9 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Ostrov Itongo

...zo špiritistických seáns do srdca ostrova duchov

Stefan Grabiński je dodnes najznámejším poľským autorom hororovej fantastiky (weird fiction). Až po svojej smrti (podľahol tuberkulóze takmer zabudnutý a osamotený) sa stal kultovým žánrovým autorom, známym i za hranicami svojej vlasti – výbery z jeho próz vyšli v Nemecku i USA, kde mu okamžite dali prídomok „poľský Poe". Bol predovšetkým majstrom fantasticko-psychologickej poviedky s temnou gradujúcou atmosférou a ostrou, no nejednoznačnou pointou: vydal napríklad poviedkové zbierky Démon pohybu (1919), Šialený pútnik (1920), Desivý príbeh (1922), Kniha ohňa (1922). Je tiež autorom temných okultistických románov Salamander (1924), Tieň Bafometa (1926) a Kláštor a more (1928).

Jeho posledným románom bol Ostrov Itongo (časopisecky 1930 - 1931, knižne 1936). Podľa vlastných Grabińského slov je témou tohto diela boj hrdinu s predurčením a jeho porážka - boj o to ťažší, že proti hrdinovi stoja sily zásvetia, ktoré si ho vybrali za vykonávateľa svojich temných zámerov.

Všetko sa začína jednej desivej noci v strašidelnom dome pri križovatke zabudnutých ciest. Zo šerosvitu interiérov starých domov a špiritistických seáns uteká hlavný hrdina Gniewosz na zaoceánsku loď: do okultného románu nečakane zavanie morský vietor exotiky južných morí v štýle próz Roberta L. Stevensona.

Grabiński napája okultný román zo žriedla tej najlepšej tradície dobrodružných príbehov – sám svoj výtvor označil za fantasticko-exotický román. Ostrov Itongo, na ktorom hrdina stroskotá, je obývaný záhadnými domorodcami s ich čudesnými poverami a vierou v duchov. Tajomný ostrov však nepôsobí ako celkom z tohto sveta... Kto vlastne v skutočnosti ovláda dianie na ostrove? Podarí sa Gniewoszovi uniknúť? Stane sa jeho porážka zároveň jeho víťazstvom?

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
345620
Názov
Ostrov Itongo
Podnázov
...zo špiritistických seáns do srdca ostrova ducho
EAN/ISBN
9788089666690
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Stefan Grabinski
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/11
Rozsah
168
Rozmer
130x210
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 9 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Ostrov Itongo zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.