Veľké príbehy staroveku

Gilgameš - Sinuhet - Aeneas

Vojtěch Zamarovský

PERFEKT2018/09 SVK Slovensky

Kniha: Veľké príbehy staroveku - Gilgameš - Sinuhet - Aeneas - 1. vydanie - Vojtěch Zamarovský
Katalógové číslo: 342100
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 12. februára 2024! Knihy vydané s podporou Fondu na podporu umenia. Tieto knihy z verejných zdrojov podpor… Zistiť viac...
11,38

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Veľké príbehy staroveku

Gilgameš - Sinuhet - Aeneas

Príbehy o Gilgamešovi, Sinuhetovi a Aeneovi patria k najslávnejším textom, aké nám starovek zanechal a napriek rozdielnemu pôvodu ich mnohé spája. Iba zriedka sa pritrafí, že sa v jednej knihe stretnú príbehy z takých rozdielnych období a civilizácií, ako je to v tomto prípade. Niekedy v priebehu tretieho tisícročia pred n. l. na juhu Mezopotámie napísali na hlinené tabuľky po prvý raz príbeh o Gilgamešovi. Rozprávanie má viacero rovín a jedna z nich zosobňuje ľudský zápas so smrteľnosťou. Hlavný hrdina prichádza k poznaniu, že človek sa môže snažiť iba o nesmrteľnosť svojho mena. Sinuhetov príbeh je považovaný za najlepšie dielo egyptskej literatúry v období Strednej ríše. Medzi to najlepšie ho radili už starí Egypťania. Sinuhet býval sluhom kráľovnej Neferu. Podobne ako v židovskej tradícii porazil Dávid Goliáša, porazil Sinuhet na čele svojich ľudí omnoho silnejší kmeň a tak sa preslávil. Jedenásť rokov písal Vergilius Aeneas, veľký rímsky epos, ktorý vzdáva hold vládcovi impéria a verí v dni budúce.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
342100
Názov
Veľké príbehy staroveku
Podnázov
Gilgameš - Sinuhet - Aeneas
EAN/ISBN
9788080468941
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Vojtěch Zamarovský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/09
Rozsah
368
Rozmer
160x234
Hmotnosť
1,08
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Veľké príbehy staroveku zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.