Kniha Sladký život opatrovateľky Deväť rokov v Rakúsku Tina Van der Holland | kníhkupectvo Literama.sk

Sladký život opatrovateľky

Deväť rokov v Rakúsku

Tina Van der HollandKoruna • 2018/05SK slovensky

Kniha : Sladký život opatrovateľky - Deväť rokov v Rakúsku - 1. vydanie
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
9,33
Katalógové číslo: 330429
Ušetríte až 2,66 € z bežnej ceny 11,99
A navyše získate 9 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Sladký život opatrovateľky

Deväť rokov v Rakúsku

Pre generáciu Angely Zimovej prišiel November 89 neskoro, a ako sa ukázalo, častá otázka jej mladosti mala znieť: „Prežijete rok 2000 na domácom pracovnom trhu?“

Príliš stará pre divokých zbohatlíkov, ale príliš mladá pre dôchodkový úrad, pokúša sa vdova s tromi dospievajúcimi deťmi postaviť na vlastné nohy prácou v zahraničí. Bohaté Rakúsko sa potrebuje postarať o svoje starnúce obyvateľstvo a opatrovateľky z blízkeho Ostbloku sú ideálnym, aj keď do roku 2008 nie celkom čistým riešením.

Angie sa tak každé dva týždne vydáva na ďalekú cestu z východu krajiny na západ za prácou, ktorá je občas viac nočnou morou ako sladkým snom. Pri nej sa stretáva s ľudskými osudmi, aké vie vymyslieť len život. Zažíva bezcharakterné zneužívanie, ale aj neočakávané okamihy čistej vďaky.

Vyrovnajú sa zisky a straty, zvlášť po tom, ako jej do života vstúpi arabský obchodník s umením? Alebo ju čaká šťastie niekde úplne inde?

Dostávate do rúk román, ktorého opatrovateľské kapitoly sú odžité, a zrkadlí sa v ňom osud dnes už niekoľko desaťtisíc slovenských matiek a manželiek. Hoci Sladký život opatrovateľky sa takto nikdy nestal, je poctou tým ženám, ktoré opakovane sadajú do áut, autobusov a vlakov, aby zabezpečili svojim rodinám aspoň taký život, aký majú starí ľudia, o ktorých sa starajú.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
330429
Názov
Sladký život opatrovateľky
Podnázov
Deväť rokov v Rakúsku
EAN/ISBN
9788089681747
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Tina Van der Holland
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/05
Rozsah
380
Rozmer
135×215 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
22%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Sladký život opatrovateľky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.