Kniha Jegorovova partizánska brigáda Prvá čs. partizánska brigáda J.V. Stalina Helena Pažurová | kníhkupectvo Literama.sk

Jegorovova partizánska brigáda

Prvá čs. partizánska brigáda J.V. Stalina

Helena PažurováMúzeum Slovenského Národného Povstania2017 SVK slovensky

Kniha: Jegorovova partizánska brigáda - Prvá čs. partizánska brigáda J.V. Stalina - Helena Pažurová
Katalógové číslo: 309620
Kolekcia titulov: Slovenské národné povstanie

Slovenské národné povstanie

Slovenské národné povstanie/SNP - ozbrojené povstanie slovenského domáceho odboja počas druhej svetovej vojny proti vstu… Zistiť viac...

Kniha: Jegorovova partizánska brigáda

Prvá čs. partizánska brigáda J.V. Stalina

Nová kniha už overenej autorky literatúry faktu Heleny Pažurovej sa opäť vracia k problematike spracovania témy partizánske hnutia v rokoch II. svetovej vojny na Slovensku. Tentoraz – po nedávnom spracovaní partizánskej brigády Čapajev na východnom Slovensku – siahla po drobnokresbe jednej z najväčších a historicky najvýznamnejších partizánskych jednotiek na povstaleckom strednom Slovensku, po brigáde vedenej kapitánom Červenej armády A. S. Jegorovom.

Publikácia plasticky mapuje vznikanie a tvorenie základov budúcej brigády v lete 1944 ešte pred SNP, jej výraznú účasť v povstaleckých bojoch o Telgárt či o Turiec, obranu Veľkej Fatry a Nízkych Tatier, až po neľahké prežívanie v horách v zime 1944/1945. Nechýba ani obligátny profil veliteľa brigády, grafické znázornenia štruktúry brigády či desiatky jedinečných dobových fotografií na kriedovom papieri.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
309620
Názov
Jegorovova partizánska brigáda
Podnázov
Prvá čs. partizánska brigáda J.V. Stalina
EAN/ISBN
9788089514472
Forma
Pevná
Autor
Helena Pažurová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017
Rozsah
156
Rozmer
158×230
Hmotnosť
0,39
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Jegorovova partizánska brigáda zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.