Čína na konci dlhého pochodu

Leopold Moravčík

PERFEKT2017/07 SVK Slovensky

Kniha: Čína na konci dlhého pochodu - 1. vydanie - Leopold Moravčík
Katalógové číslo: 302717
Ušetríte až 3,00 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
11,90
Do Vianoc: ÁNO
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Čína na konci dlhého pochodu

Autor, dlhoročný zahraničnopolitický redaktor, navštívil Čínu viackrát a v rozličných obdobiach, čo mu umožnilo zaznamenať a porovnávať jej obrovské premeny, ktorými prechádza táto najľudnatejšia, pôvodne zaostalá agrárna krajina v posledných štyroch desaťročiach.

Čína v súčasnosti zaujíma druhé miesto najvyspelejšej hospodárskej veľmoci s ambíciami prepracovať sa v krátkom čase na čelo svetového rebríčka. Pochopiť tieto prudké a často aj neočakávané zmeny nemožno bez hľadania historických súvislostí, preto v knihe majú svoje miesto aj odkazy na minulosť, ktorá v podobe historických pamiatok tvorí významnú súčasť svetového dedičstva. Svoj podiel na tom, aká je Čína v tomto čase, majú aj ženy, napriek tomu, že v minulosti vždy mohli v spoločnosti zastávať iba podradné miesto.

Autor ako skúsený štylista spája osobné zážitky a skúsenosti z rozličného obdobia súčasnej reformy s faktami zo svojho bohatého osobného archívu. Naznačuje tak ďalšie možné trendy vo vývoji, ktoré my, tu v starej Európe, nechceme priznať.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
302717
Názov
Čína na konci dlhého pochodu
EAN/ISBN
9788080468217
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Leopold Moravčík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/07
Rozsah
288
Rozmer
167×222 mm
Hmotnosť
0,91
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Čína na konci dlhého pochodu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.