Trik čierneho kabinetu

Kapitoly o čiernom divadle

Pavel Uher

Iris SK2017 SVK Slovensky

Kniha: Trik čierneho kabinetu - Kapitoly o čiernom divadle - Pavel Uher
Katalógové číslo: 301272
Ušetríte až 1,01 € z bežnej ceny 9,00
A navyše získate 7 vernostných bodov
7,99
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Trik čierneho kabinetu

Kapitoly o čiernom divadle

Kapitoly o čiernom divadle pojednávajú o neobyčajnom fenoméne, ktorým bola pred polstoročím technika čierneho kabinetu. Do sveta sa rozšírila z Čiech a jej vplyv sa samozrejme odrazil aj v slovenských profesionálnych divadlách. Domáci tvorcovia mu venovali množstvo zápalu, talentu a energie. V priebehu prvých rokov očarenia novou technikou, vzniklo nemálo inscenácií úspešne rezonujúcich nielen doma, ale aj v zahraničí. Režisér a scenárista Pavel Uher sa s odstupom času vracia k fenoménu čierneho divadla, aby ho pripomenul verejnosti nielen odbornej, ale všetkým, ktorí sa o ňom chcú aj dnes, kedy sa s jeho technikou na javiskách možno stretnúť iba výnimočne, niečo dozvedieť. Nielen ako o spochybňovanom relikte minulosti, ale aj ako o nedávnom zdroji inšpirácie súčasného animovaného divadla. Divadelné umenie dvadsiateho storočia menilo tvár tak rýchlo, ako sa vyvíjala technika, ktorú pre svoje vyjadrenie následne využívalo. Neúprosne a dynamicky. Ak nové svetlo postupne nahradilo starý dekoračný arzenál, spôsobilo aj ďalšie premeny. Medzi jednu z nich možno počítať „objav“ divadelnej techniky vychádzajúcej z opozície svetla a tmy. O čom bude reč? O inovovanom princípe, ktorý sa v polovici minulého storočia stal divadelným pojmom.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
301272
Názov
Trik čierneho kabinetu
Podnázov
Kapitoly o čiernom divadle
EAN/ISBN
9788089726899
Forma
Brožovaná
Autor
Pavel Uher
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017
Rozsah
66
Rozmer
178×250
Hmotnosť
0,18
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Trik čierneho kabinetu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.