Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana

Praktické rady záhradkárom

Magdaléna Valšíková-FreyPlat4M Books2017 SVK slovensky

Kniha: Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana - Praktické rady záhradkárom - 1. vydanie - Magdaléna Valšíková-Frey
7,84
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 298476
Ušetríte až 2,11 € z bežnej ceny 9,95
A navyše získate 7 vernostných bodov
Séria kníh: Rok v záhrade
Rok v záhrade
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana

Praktické rady záhradkárom

Pestovanie zeleniny a ovocia láka čoraz viac ľudí u nás. Mnohí si chcú dopestovať vlastné plody, o ktorých vedia, že počas dozrievania neprešli spŕškou chemických postrekov a nie sú zdravotnou hrozbou pre deti i dospelých. Aj preto autorka, uznávaná slovenská odborníčka, obohatila toto vydanie pôvodnej knihy o mnoho rád a odporúčaní, ako pestovať zeleninu bez chemických prípravkov. Prvé vydanie knihy Rok v zeleninovej záhrade vyšlo v roku 2014. Publikácia sa stretla s veľkým záujmom záhradkárov, o čom svedčia tisícky predaných výtlačkov. Dnešné trendy smerujú k zdravej výžive, a preto sme knihu rozšírili o oblasť biologickej ochrany. Autorka sa v nej sústreďuje aj na bio a ekologické oblasti pestovania – venuje sa hnojivám a pomocným látkam, preventívnym metódam i výberu osiva a bio osiva, či druhom a odrodám zeleniny. Upozorňuje na dôležité úkony pri zálievke úrody, používanie výluhov na ochranu rastlín, predstavuje rôzne ekologické prípravky a iné látky na ochranu rastlín. Zaoberá sa aj problematikou biologickej regulácie škodlivých činiteľov – pôsobeniu parazitov, predátorov alebo patogénov. Mnohé prostriedky biologickej ochrany sú vysoko účinné. Šetria životné prostredie a ľudské zdravie, nakoľko majú minimálnu alebo žiadnu toxicitu na necielené organizmy. V knihe autorka uvádza účinné prostriedky biologickej ochrany, svoju škálu nástrojov predstavujú aj rôzne špecializované firmy v rámci svojich prezentácií. Vysvetľujú, čo priťahuje dospelé jedince škodlivého hmyzu, ako ho odchytávať najmä v skleníkoch, fóliovníkoch, v zimných záhradách, ale aj na voľnej ploche menších záhrad. Zaujímavé a inšpiratívne sú rady, keď kombinovanie rastlín na záhone odpudzuje škodcov. Nechýbajú ani návody a domáce recepty na prípravu postrekových roztokov proti škodcom.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
298476
Názov
Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana
Podnázov
Praktické rady záhradkárom
EAN/ISBN
9788089642380
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Magdaléna Valšíková-Frey
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017
Rozsah
204
Rozmer
194×140×10 mm
Hmotnosť
0,34
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Rok v zeleninovej záhrade + biologická ochrana zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.